Graduates logo army senior service college fellowship




Class 22 - 2014
Teeraphan Bevill, LTC USAR
Richard B. Debany, LTC AC
Douglas S. Lowrey, LTC AC
Richard M. Pierce, COL AC
Adam L. Robinson, COL ARNG



Class 21 - 2013
Johnny R. Broughton, COL AC
Douglas C. Crissman, COL AC
Daryl P. Harger, COL AC
Angela M. Holmes, LTC AC
Deirdre M. Kane, COL USAR
Deborah V. Lobbenmeier, LTC ARNG
Maurice Stewart, LTC AC
Dana T. Strange, LTC ARNG
Peder L. Swanson, LTC USAR
Anthony M. Wizner, LTC AC
Jack L. Usrey, COL AC



Class 20 – 2012
Norma J. Bradford, LTC USAR
Timothy W. Bush, COL AC
John P. Conway, COL AC
David L. Dodd, LTC ARNG
Jeffrey E. Hager, COL AC
Terrence L Howard, COL AC
Jonathan S. Hubbard, LTC ARNG
Adalberto Morales, LTC USAR
Randy Murray, LTC AC
Michael L. Shenk, COL AC
James O. Winbush Jr., COL AC



Class 19 – 2011
John Anderson, COL ARNG
William Bailey, LTC AC
Timothy Baxter, COL AC
David Kaczmarski, COL AC
Robert McVay, COL AC
Richard Noriega, COL ARNG
William Phillips, LTC USAR
Kurt Pinkerton, COL AC
Dale Rivers, LTC USAR
William Robare, LTC AC
Maria Zumwalt, COL AC



Class 18 – 2010
Scott C. Armstrong, LTC AC
Bryan L. Bain, LTC USAR
Patrick W. Burden, COL AC
James Childress, GS CIV (distance learning)
Timothy D. Chyma, COL AC
Kenneth J. Crawford, COL AC
David Greene, GS CIV (distance learning)
Steven P. March, LTC USAR
Joseph Pope, COL AC
Edward D. Richards, COL ARNG
Michael J. Tarsa, COL AC
Michael D. Theodoss, COL AC
Carl L. White, LTC ARNG



Class 17 – 2009
Estus T Blair III, LTC ARNG
Patrick O. Briley, LTC USAR
Christopher Davis, LTC AC
Gregory M. Fields, COL AC
Damon K. Gooch, LTC USAR
James A. Howard, COL AC
John C. Kilgallon, COL AC
Steven W. Miller, LTC ARNG
Denise R. Olsen, GS CIV (distance learning)
John R. Oxford Jr., COL AC
Frederick A. Puthoff, LTC AC
Lesley Walker, GS CIV (distance learning)
David L. Wilcox, COL AC



Class 16 – 2008
Robbie L. Asher, COL ARNG
Rosemary M. Carter, COL AC
Scott Dellicker, GS CIV (distance learning)
Julio Dominguez, GS CIV (distance learning)
Robert E. Grigsby, LTC AC
David C. Hill, COL AC
Masaki G. Kuwana, LTC ARNG
Jeffrey J. Mockensturm, COL AC
David T. Pollard, COL USAR
David W. Spence, COL USAR
Kenneth R. Tarcza, COL AC
John M. Wendel, COL AC
John V. Zavarelli, LTC AC



Class 15 - 2007
Craig Burow, GS CIV (distance learning)
Douglas B. Bushey, LTC AC
Shane Dietrich, LTC AC
Ronnie F. Dix, LTC USAR
Steven G. Drake, LTC AC
Timothy Flanagan, LTC USAR
Charles E. Honore Jr., COL AC
Douglas Gabram, COL AC
Mike Krause, GS CIV (distance learning)
Thomas H. Magness, COL AC
Matthew T. Margotta, COL AC
Lawrence K. Montgomery, COL ARNG
Vic Ramdass, GS CIV (distance learning)
David W. Riggins, LTC AC
Robert W. Schumitz, LTC AC
Dorothy E. Taneyhill, LTC ARNG



Class 14 - 2006
Mark R. Arn, LTC AC
James D. Bass, COL AC
Ralph C. DeLuca, LTC AC
Michael D. Fortune, LTC ARNG
Leon L. Harrell III, COL ARNG
Simon L. Holzman, LTC AC
Curtis L. King, LTC USAR
Robert F. Larson Jr., LTC AC
Shane T. Openshaw, LTC AC
William R. Salter, LTC AC
Joseph E. Whitlock, LTC USAR



Class 13 - 2005
Cynthia M. Bedell, LTC AC
Thomas M. Besch, LTC AC
Cynthia M. Coates, LTC USAR
Paul E. Funk II, LTC AC
James J. Galvin, LTC AC
Susan E. Kolb, LTC AC
William L. Lamb, LTC AC
Christopher M. Miller, LTC AC
Fred W. Mullins, LTC AC
Robert A. Sparing, LTC ARNG
Anthony W. Stratton, LTC USAR

Class 12 – 2004
Daniel L. Ball, LTC AC
David A. Cook, LTC AC
Anthony D. Echols, GS-15 CIV
Larry D. Hollingsworth, LTC AC
Ole A. Knudson, LTC AC
Thomas W. Kula, LTC AC
Jeffrey F. Mitchell, LTC ARNG
Derek J. Paquette, LTC AC
Monty C. Powers, LTC AC
Michael E. Williamson, LTC AC
Emory S. Wilson, LTC AC
Jerry W. Winberry, LTC ARNG

Class 11 – 2003
Gary A. Agron, LTC AC
Steven W. Altman, LTC ARNG
Paul D. Boggs, LTC USAR
Susan K. Grubb, LTC AC
Earnest D. Harris, LTC AC
Ted C. Harrison, LTC AC
Scott R. Kidd, LTC AC
Mark D. Rider, LTC AC
Jeff W. Russell, LTC ARNG
Luther F. Shealy, LTC AC
Scott J. St. Clair, LTC USAR
Karen A. Walker, GS 15 CIV AC

Class 10 – 2002
Joe E. Conley, COL AC
Victoria H. Diego-Allard, COL AC
Arthur D. Glikin, LTC USAR
Jimmy C. Hill, GS 14 CIV
Mark H. Johnson, COL AC
August R. Mancuso, COL AC
Jerome F. Payne, COL AC
Jessie R. Robinson, LTC ARNG
Gus L. Sanke, LTC ARNG
Jesse M. Stone, COL AC
Kurt S. Story, COL AC
Kathleen J. Swacina, LTC USAR
Michael R. Verville, GS 14 CIV

Class 9 – 2001
Benjamin H. Butler, COL AC
Richard P. De Fatta, LTC AC
Daniel J. Dire, COL USAR
Todd H. Furse, LTC USAR
Kurt H. Heine, LTC AC
Sharon L. Holmes, COL AC
George E. Irvin, COL ARNG
Yvonne T. Jackson, GS 14 CIV
Paulette A. Mittelstedt, LTC USAR
Kenneth D. Polczynski, LTC AC

Class 8 – 2000
Felix D. Castro Jr., LTC USAR
Mathew J. Fair, COL AC
Carol A. Gaddy, LTC USAR
Lawrence R. Geldmeier, GS 14 CIV
Joe L. Harkey, COL ARNG
Deborah Y. Howell, LTC ARNG
Malcolm D. Johnson, COL AC
Michael E. Johnson, LTC AC
John R. Lee, LTC AC
James D. Wargo, COL AC

Class 7 – 1999
Steve P. Austin, LTC ARNG
Mark Brown, COL AC
Christopher L. Ellis, COL AC
Mary Fuller, COL AC
James R. Hill III, LTC USAR
Robert R. Horback, COL AC
Roy J. Jensen, LTC USAR
Edward J. Kornish, LTC ARNG
Jody Maxwell, LTC AC
William Reese, GS 14 CIV
Bette Ruth Sayre, LTC USAR
David C. Smith, LTC ARNG

Class 6 – 1998
Robert F. Arnone, LTC AC
George R. Brady, LTC ARNG
John G. Davis, LTC USAR
Michael A. Gorman, COL ARNG
Yolanda E. Hodge, GS 15 CIV
James R. Hunt, GS 14 CIV
Mary A. Kaura, LTC AC
Betsy J. McChesney, GS 14 CIV
Michael K. McChesney, LTC AC
Theresa R. Miller, GS 14 CIV
Anthony E. Winstead, LTC USAR
Kenneth S. Collier, COL AC
Theodore J. Janoska, COL AC
Stephan A. Stohla, LTC ARNG
Michael S. Temme, LTC ARNG

Class 5 – 1997
Charles D. Betoney, LTC USAR
Waldo F. Carmona, COL AC
Terry R. Council, LTC ARNG
Michael D. Gilpin, COL ARNG
Austin R. Omlie, COL AC
James E. Swartz, COL USAR
Mark L. Swinson, COL AC

Class 4 – 1996
David N. Ciummo, GS 15 CIV
Jimmy T. Fox, LTC USAR
Richard D. Morris, LTC AC
Charles G. Schwoebel, LTC AC
Tom T. Shirley, LTC ARNG
James J. Tracey, COL ARNG
James Youngquist, LTC USAR

Class 3 – 1995
Roxanne C. Austin, GM 14 CIV
Donald C. Barker, GM 15 CIV
Garfield W. Boon Jr., GS 14 CIV
Roger L. Carter, COL AC
Scipio de Kanter Jr., LTC AC
Kenneth D. Herbst, COL USAR
Gordon D. Little, GS 14 CIV
Craig L. Lohman, LTC ARNG
Carol A. Miller, COL USAR
Donald D. Newlin, COL AC
William N. Washington, GS 13 CIV

Class 2 – 1994
Jo Ann Hathaway, GM 14 CIV
Noble T. Johnson, LTC AC
William P. Knox, COL AC
Lewis S. Roach, LTC USAR
Mark W. Russell, LTC AC
Joseph Schroeder, LTC ARNG
John C. Spencer, LTC ARNG

Class 1 – 1993
Bobby G. Bowles, GM 14 CIV
Edward M Harrington, COL AC
Ashok S. Patil, GM 15 CIV
Chester L. Rees, COL AC
Paul E. Wolfgramm, COL AC