SECRETARY’S REPORT
May 11, 2009

V.
CHANGES IN MEMBERSHIP OF THE FACULTY COUNCIL.

Daniel S. Freed (professor, mathematics) resigned from the Council on April 20, 2009.

Professor Syed A. Hyder will replace Professor Gretchen Ritter (government), who was appointed vice provost effective June 1, 2009.

Effective August 31, 2009, Professor Sabine Hake (Germanic studies) will replace Professor Mary C. Neuburger (history), who will be on leave in 2009-10.

Return to main report