Lee & Joe Jamail Texas Swimming Center - Site License 
         2012 Long Course Kickoff - 4/20/2012 to 4/22/2012          
 
 Event 2  Boys 10 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Gilbert, Reilly G      10 NTRO-ST           3:23.49    2:54.47  
                 40.38      1:26.04 (45.66)
        2:10.96 (44.92)     2:54.47 (43.51)
 
 Event 2  Boys 11-12 200 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Stubbs, Jacob A        12 CPS-ST            2:34.00    2:36.63  
                 37.05      1:16.62 (39.57)
        1:56.74 (40.12)     2:36.63 (39.89)
  2 Tan, Liam R            12 NTRO-ST           2:52.99    2:37.21  
                 37.04      1:16.90 (39.86)
        1:57.15 (40.25)     2:37.21 (40.06)
  3 Katzman, Cameron W     11 COTA-ST           2:48.50    2:39.95  
                 36.98      1:17.29 (40.31)
        1:58.44 (41.15)     2:39.95 (41.51)
  4 Shankar, Prathyush B   12 NTRO-ST           2:55.48    2:45.53  
                 39.43      1:21.85 (42.42)
        2:03.84 (41.99)     2:45.53 (41.69)
  5 Jones, Max D           11 NTRO-ST           3:05.00    2:54.08  
                 41.40      1:26.59 (45.19)
        2:11.07 (44.48)     2:54.08 (43.01)
  6 Barton, Will H         12 NTRO-ST           3:15.00    2:58.30  
                 41.83      1:27.36 (45.53)
        2:14.09 (46.73)     2:58.30 (44.21)
  7 Hailes, Matthew T      12 NTRO-ST           3:02.20    3:00.91  
                 43.22      1:29.81 (46.59)
        2:16.47 (46.66)     3:00.91 (44.44)
  8 Player, Grey G         12 NTRO-ST           3:11.57    3:02.26  
                 43.24      1:29.40 (46.16)
        2:16.68 (47.28)     3:02.26 (45.58)
  9 Raper, Gregory J       11 NTRO-ST           3:25.79    3:02.83  
                 42.54      1:29.19 (46.65)
        2:16.75 (47.56)     3:02.83 (46.08)
 10 McKerlie, Lewis M      12 NTRO-ST           3:07.01    3:04.83  
                 44.88      1:32.58 (47.70)
        2:19.10 (46.52)     3:04.83 (45.73)
 11 Hillegass, Jordan M    12 Lone Star-ST      3:22.39    3:12.74  
                 46.13      1:35.47 (49.34)
        2:25.24 (49.77)     3:12.74 (47.50)
 11 Chbaro, Max L          11 NTRO-ST           3:20.00    3:12.74  
                 45.28      1:34.41 (49.13)
        2:23.70 (49.29)     3:12.74 (49.04)
 
 Event 2  Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Whiteman, Gus P        14 NTRO-ST           2:23.74    2:17.93  
                 32.21      1:07.19 (34.98)
        1:42.94 (35.75)     2:17.93 (34.99)
  2 Artmann, Josh K        13 NTRO-ST           2:25.56    2:24.32  
                 35.22      1:12.93 (37.71)
        1:49.83 (36.90)     2:24.32 (34.49)
  3 Walker, Benjamin G     14 NTRO-ST           2:24.93    2:24.43  
                 34.63      1:12.03 (37.40)
        1:48.42 (36.39)     2:24.43 (36.01)
  4 Overheim, Jacob M      13 GOLD-ST           2:37.34    2:27.91  
                 35.54      1:12.86 (37.32)
        1:51.26 (38.40)     2:27.91 (36.65)
  5 Toler, Adam C          14 NTRO-ST           2:37.80    2:27.92  
                 35.35      1:12.61 (37.26)
        1:50.73 (38.12)     2:27.92 (37.19)
  6 Thompson, Grant A      13 NTRO-ST           2:28.79    2:28.91  
                 35.24      1:12.67 (37.43)
        1:51.18 (38.51)     2:28.91 (37.73)
  7 Daniels, Brandon A     14 NTRO-ST           2:32.45    2:29.29  
                 36.00      1:13.50 (37.50)
        1:51.40 (37.90)     2:29.29 (37.89)
  8 Chulavatr, Jared C     14 NTRO-ST           2:36.47    2:30.69  
                 34.98      1:12.98 (38.00)
        1:52.17 (39.19)     2:30.69 (38.52)
  9 Rosenkoetter, Jacob V  13 NTRO-ST           2:39.67    2:32.35  
                 36.65      1:15.33 (38.68)
        1:54.42 (39.09)     2:32.35 (37.93)
 10 Friesz, Dylan J        13 NTRO-ST           2:41.91    2:33.49  
                 36.94      1:16.70 (39.76)
        1:56.23 (39.53)     2:33.49 (37.26)
 11 Gritzka, Rene A        14 TXLA-ST           2:37.78    2:36.46  
                 36.01      1:15.87 (39.86)
        1:56.15 (40.28)     2:36.46 (40.31)
 12 Donohue, Brian C       14 NTRO-ST           3:07.49    2:39.13  
                 37.56      1:17.57 (40.01)
        1:59.16 (41.59)     2:39.13 (39.97)
 13 Hailes, Garrett P      14 NTRO-ST           2:41.93    2:42.16  
                 37.84      1:18.97 (41.13)
        2:01.36 (42.39)     2:42.16 (40.80)
 14 Shomper, Nick A        13 NTRO-ST           2:56.40    2:51.21  
                 40.95      1:23.85 (42.90)
        2:07.81 (43.96)     2:51.21 (43.40)
 15 Player, Josh W         14 NTRO-ST           3:01.31    2:59.63  
                 41.81      1:27.91 (46.10)
        2:14.16 (46.25)     2:59.63 (45.47)
 
 Event 2  Boys 15-16 200 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Fusilier, Beau D       15 GOLD-ST           2:24.61    2:17.40  
                 32.37      1:07.57 (35.20)
        1:43.18 (35.61)     2:17.40 (34.22)
  2 Thomas, Zach D         15 NTRO-ST           2:12.64    2:18.79  
                 32.92      1:07.83 (34.91)
        1:43.63 (35.80)     2:18.79 (35.16)
  3 Stroe, Daniel A        16 NTRO-ST           2:16.36    2:20.67  
                 32.55      1:08.08 (35.53)
        1:45.00 (36.92)     2:20.67 (35.67)
  4 Tramp, Ryan J          16 GOLD-ST           2:20.71    2:24.63  
                 34.32      1:10.89 (36.57)
        1:48.09 (37.20)     2:24.63 (36.54)
  5 Carroll, Christian J   15 NTRO-ST           2:27.56    2:24.72  
                 34.20      1:10.85 (36.65)
        1:47.81 (36.96)     2:24.72 (36.91)
  6 Rodgers, Ben E         15 NTRO-ST           2:31.64    2:28.46  
                 35.40      1:12.86 (37.46)
        1:50.94 (38.08)     2:28.46 (37.52)
  7 Oldham, Blaine M       16 TXLA-ST           2:35.57    2:29.21  
                 34.78      1:12.84 (38.06)
        1:51.96 (39.12)     2:29.21 (37.25)
  8 Gerken, Steve G        16 CPS-ST            2:28.00    2:33.40  
                 34.25      1:12.69 (38.44)
        1:52.58 (39.89)     2:33.40 (40.82)
  9 Petty, Tyler G         15 NTRO-ST           2:34.57    2:37.37  
                 37.04      1:17.37 (40.33)
        1:58.11 (40.74)     2:37.37 (39.26)
 10 Blackwell, Dillon J    15 TXLA-ST           2:43.68    2:39.64  
                 36.41      1:16.25 (39.84)
        1:57.38 (41.13)     2:39.64 (42.26)
 11 Smith, Zach L          15 NTRO-ST           2:38.20    2:39.86  
                 36.61      1:16.68 (40.07)
        1:58.34 (41.66)     2:39.86 (41.52)
 12 Salinas, Phillip A     15 NTRO-ST           2:46.14    2:41.66  
                 38.92                     
            2:01.72 ( )     2:41.66 (39.94)
 13 Johnson, Isaac I       16 NTRO-ST           2:56.48    2:53.99  
                 39.20      1:22.31 (43.11)
        2:07.98 (45.67)     2:53.99 (46.01)
 
 Event 2  Boys 17-18 200 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Mendoza, Manny J       18 NTRO-ST           2:07.77    2:10.12  
                 31.08      1:03.72 (32.64)
        1:37.36 (33.64)     2:10.12 (32.76)
  2 Sockwell, Kyle C       17 GOLD-ST           2:09.33    2:14.53  
                 30.86      1:04.78 (33.92)
        1:39.32 (34.54)     2:14.53 (35.21)
  3 Wylie, Timothy M       18 WFLY-ST           2:09.00    2:15.72  
                 31.13      1:05.75 (34.62)
        1:41.12 (35.37)     2:15.72 (34.60)
  4 Anderson, Josh D       18 NTRO-ST           2:15.01    2:16.30  
                 33.02      1:07.26 (34.24)
        1:42.43 (35.17)     2:16.30 (33.87)
  5 Cox, David R           18 TXLA-ST           2:12.11    2:17.18  
                 30.96      1:05.32 (34.36)
        1:41.29 (35.97)     2:17.18 (35.89)
  6 Artmann, Hunter H      17 NTRO-ST           2:25.16    2:23.02  
                 34.29      1:10.31 (36.02)
        1:47.12 (36.81)     2:23.02 (35.90)
 
 Event 2  Boys 19-99 200 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Johnson, Hayes H       22 Texas-ST          2:00.77    2:04.19  
                 29.42      1:01.10 (31.68)
        1:33.32 (32.22)     2:04.19 (30.87)
  2 Surhoff, Austin J      21 Texas-ST          2:00.69    2:05.76  
                 30.09      1:02.00 (31.91)
        1:34.30 (32.30)     2:05.76 (31.46)
  3 Murphy, Patrick A      20 Texas-ST          2:02.30    2:06.00  
                 29.86      1:02.21 (32.35)
        1:34.30 (32.09)     2:06.00 (31.70)
  4 Swanson, Conor W       20 Texas-ST          2:06.31    2:08.45  
                 29.99      1:02.48 (32.49)
        1:36.03 (33.55)     2:08.45 (32.42)
  5 Allen, Nick J          19 Texas-ST          2:06.64    2:09.69  
                 29.65      1:02.03 (32.38)
        1:35.05 (33.02)     2:09.69 (34.64)
  6 Cragin, Cole S         21 Texas-ST          2:21.30    2:16.20  
                 31.03      1:06.04 (35.01)
        1:41.51 (35.47)     2:16.20 (34.69)
  7 Wenzler, Madison A     20 Texas-ST          2:23.99    2:22.39  
                 32.82      1:09.09 (36.27)
        1:46.56 (37.47)     2:22.39 (35.83)
 -- Koetting, Sean P       19 TXLA-ST           2:15.52         NS