Lee & Joe Jamail Texas Swimming Center - Site License 
         2012 Long Course Kickoff - 4/20/2012 to 4/22/2012          
 
 Event 61  Girls 13-14 400 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Adame, Ilse            13 NTRO-ST           5:22.13    5:22.09  
               1:14.78    2:37.88 (1:23.10)
      4:10.65 (1:32.77)   5:22.09 (1:11.44)
  2 Timmons, Haley M       14 NTRO-ST           5:49.00    5:30.59  
               1:09.82    2:40.43 (1:30.61)
      4:14.79 (1:34.36)   5:30.59 (1:15.80)
  3 Herzberg, Haley G      14 AAAA-ST           5:14.65    5:32.26  
               1:13.98    2:38.86 (1:24.88)
      4:17.34 (1:38.48)   5:32.26 (1:14.92)
  4 Benwell, Lillian C     13 NTRO-ST           5:31.18    5:32.65  
               1:21.57    2:45.10 (1:23.53)
      4:18.48 (1:33.38)   5:32.65 (1:14.17)
  5 Such, Kristen R        14 GOLD-ST           5:44.57    5:37.85  
               1:18.08    2:46.06 (1:27.98)
      4:18.19 (1:32.13)   5:37.85 (1:19.66)
  6 LeBleu, Danielle E     13 NTRO-ST           6:01.94    5:41.26  
               1:17.07    2:46.81 (1:29.74)
      4:24.64 (1:37.83)   5:41.26 (1:16.62)
  7 Forsberg, Andi L       14 HSC-ST            6:10.99    5:52.82  
               1:17.98    2:51.09 (1:33.11)
      4:33.87 (1:42.78)   5:52.82 (1:18.95)
  8 Hwang, Jimin           13 NTRO-ST           6:10.97    5:53.71  
               1:19.85    2:52.57 (1:32.72)
      4:35.93 (1:43.36)   5:53.71 (1:17.78)
  9 Nichols, Katie E       14 NTRO-ST           6:02.45    5:58.81  
               1:23.39    2:56.18 (1:32.79)
      4:40.11 (1:43.93)   5:58.81 (1:18.70)
 10 Udelhofen, Ashley L    14 GOLD-ST           6:14.77    6:09.56  
               1:21.15    2:55.17 (1:34.02)
      4:51.04 (1:55.87)   6:09.56 (1:18.52)
 11 Johnson, Megan M       14 LCA-ST            6:51.99    6:12.39  
               1:26.59    2:58.01 (1:31.42)
      4:54.74 (1:56.73)   6:12.39 (1:17.65)
 12 Quintero, Sarah L      14 UN-ST             6:24.91    6:21.54  
               1:24.23    3:00.18 (1:35.95)
      4:58.23 (1:58.05)   6:21.54 (1:23.31)
 -- Hemstreet, Karling     14 NTRO-ST           5:27.46         DQ  
               1:18.72    2:44.40 (1:25.68)
      4:23.17 (1:38.77)        DQ (1:15.87)
 
 Event 61  Girls 15-16 400 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Thompson, Lauren K     15 NTRO-ST           5:06.26    5:12.51  
               1:11.96    2:32.75 (1:20.79)
      4:01.83 (1:29.08)   5:12.51 (1:10.68)
  2 Davis, Natalie E       15 NTRO-ST           5:06.13    5:19.40  
               1:12.95    2:34.67 (1:21.72)
      4:09.16 (1:34.49)   5:19.40 (1:10.24)
  3 Mischnick, Madison K   15 NTRO-ST           5:26.17    5:24.81  
               1:15.36    2:39.53 (1:24.17)
      4:10.70 (1:31.17)   5:24.81 (1:14.11)
  4 Alspaugh, Amanda E     16 CPS-ST            5:21.23    5:26.71  
               1:12.86    2:36.37 (1:23.51)
      4:13.58 (1:37.21)   5:26.71 (1:13.13)
  5 Manasso, Alexandra N   15 NTRO-ST           5:21.91    5:27.26  
               1:14.70    2:41.59 (1:26.89)
      4:16.29 (1:34.70)   5:27.26 (1:10.97)
  6 Teague, Michaela M     16 TXLA-ST           5:42.22    5:29.50  
               1:14.02    2:39.71 (1:25.69)
      4:20.60 (1:40.89)   5:29.50 (1:08.90)
  7 Glenesk, Mina L        15 LCA-ST            5:44.32    5:32.32  
               1:12.67    2:40.77 (1:28.10)
      4:21.20 (1:40.43)   5:32.32 (1:11.12)
  8 Kudlac, Kaitie E       16 LCA-ST            5:30.15    5:32.61  
               1:14.82    2:41.46 (1:26.64)
      4:17.25 (1:35.79)   5:32.61 (1:15.36)
  9 Prinz, Laurie G        15 NTRO-ST           5:48.94    5:35.54  
               1:21.00    2:48.82 (1:27.82)
      4:20.63 (1:31.81)   5:35.54 (1:14.91)
 10 Woltemath, Alyssa A    16 LCA-ST            5:37.89    5:36.46  
               1:16.62    2:39.74 (1:23.12)
      4:23.92 (1:44.18)   5:36.46 (1:12.54)
 11 Martell, Madison H     16 TXLA-ST           5:30.00    5:39.08  
               1:15.54    2:42.80 (1:27.26)
      4:26.94 (1:44.14)   5:39.08 (1:12.14)
 12 Conrad, Jessica C      15 NTRO-ST           5:35.99    5:39.81  
               1:16.12    2:46.78 (1:30.66)
      4:21.44 (1:34.66)   5:39.81 (1:18.37)
 13 Contreras Gomez, Magd  16 TXLA-ST           5:30.00    5:41.02  
               1:16.13    2:44.95 (1:28.82)
      4:29.28 (1:44.33)   5:41.02 (1:11.74)
 14 Jordan, Maddie E       15 UN-ST                  NT    5:49.76  
               1:24.52    2:56.47 (1:31.95)
      4:30.23 (1:33.76)   5:49.76 (1:19.53)
 15 Valley, Caitlin V      15 NTRO-ST           5:38.76    6:00.27  
               1:23.11    2:49.96 (1:26.85)
      4:36.77 (1:46.81)   6:00.27 (1:23.50)
 16 Hunt, Maddy M          16 LCA-ST            6:06.39    6:03.70  
               1:29.35    2:56.52 (1:27.17)
      4:46.86 (1:50.34)   6:03.70 (1:16.84)
 17 Bartholomew, Blair S   15 PFST-ST           6:26.14    6:14.47  
               1:29.54    3:08.58 (1:39.04)
      4:54.30 (1:45.72)   6:14.47 (1:20.17)
 18 McCalmont, Megan L     15 FISH-ST           6:12.08    6:15.41  
               1:23.55    2:59.87 (1:36.32)
      4:50.73 (1:50.86)   6:15.41 (1:24.68)
 19 Bradley, Maryssa A     15 GOLD-ST           5:51.53    6:21.19  
               1:34.03    3:08.40 (1:34.37)
      4:59.66 (1:51.26)   6:21.19 (1:21.53)
 20 Grady, Katie E         15 FISH-ST           6:05.30    6:22.92  
               1:26.06    3:04.01 (1:37.95)
      4:58.26 (1:54.25)   6:22.92 (1:24.66)
 -- Reed, Laine K          16 TXLA-ST           5:32.82         DQ  
               1:14.13    2:32.44 (1:18.31)
      3:49.78 (1:17.34)        DQ (1:16.27)
 
 Event 61  Girls 17-18 400 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Konetzke, Colleen M    17 AAAA-ST           5:06.09    5:11.40  
               1:10.65    2:34.48 (1:23.83)
      4:06.14 (1:31.66)   5:11.40 (1:05.26)
  2 Ternes, Koryn L        18 TXLA-ST           5:03.55    5:12.33  
               1:09.32    2:31.65 (1:22.33)
      4:01.08 (1:29.43)   5:12.33 (1:11.25)
  3 Edwards, Maddie B      17 NTRO-ST           5:03.06    5:16.65  
               1:10.97    2:30.27 (1:19.30)
      4:02.06 (1:31.79)   5:16.65 (1:14.59)
  4 Harvey, Rebekah N      18 NTRO-ST           5:11.63    5:18.63  
               1:10.20    2:34.08 (1:23.88)
      4:09.85 (1:35.77)   5:18.63 (1:08.78)
  5 Strohmeyer, Sammi A    17 NTRO-ST           5:12.89    5:24.40  
               1:11.68    2:34.35 (1:22.67)
      4:09.60 (1:35.25)   5:24.40 (1:14.80)
  6 Marshman, Alec         17 LCA-ST            6:06.00    6:07.46  
               1:17.13    2:50.36 (1:33.23)
      4:47.21 (1:56.85)   6:07.46 (1:20.25)
 -- Torabi, Sydney T       18 NTRO-ST           4:57.07         NS  
 
 Event 61  Girls 19-99 400 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Onstott, Megan C       22 NTRO-ST           4:55.53    5:28.72  
               1:16.16    2:44.69 (1:28.53)
      4:14.04 (1:29.35)   5:28.72 (1:14.68)