Lee & Joe Jamail Texas Swimming Center - Site License 
         2012 Long Course Kickoff - 4/20/2012 to 4/22/2012          
                        Last Completed Event                        
 
 Event 62  Boys 13-14 400 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Thompson, Grant A      13 NTRO-ST           5:26.03    5:10.94  
               1:12.56    2:30.92 (1:18.36)
      4:00.27 (1:29.35)   5:10.94 (1:10.67)
  2 Makhervaks, Dave       14 NTRO-ST           5:26.79    5:18.59  
               1:12.00    2:33.49 (1:21.49)
      4:11.39 (1:37.90)   5:18.59 (1:07.20)
  3 Daniels, Brandon A     14 NTRO-ST           5:33.66    5:21.16  
               1:16.23    2:37.70 (1:21.47)
      4:08.92 (1:31.22)   5:21.16 (1:12.24)
  4 Borst, William A       13 AAAA-ST           5:57.98    5:24.85  
               1:12.82    2:37.96 (1:25.14)
      4:15.59 (1:37.63)   5:24.85 (1:09.26)
  5 Chulavatr, Jared C     14 NTRO-ST           5:28.77    5:27.71  
               1:11.97    2:38.13 (1:26.16)
      4:10.94 (1:32.81)   5:27.71 (1:16.77)
  6 Hawley, Elijah E       14 GOLD-ST           5:32.43    5:28.43  
               1:15.16    2:41.05 (1:25.89)
      4:15.57 (1:34.52)   5:28.43 (1:12.86)
  7 Winn, Josh C           14 NTRO-ST           5:48.16    5:33.22  
               1:12.86    2:40.05 (1:27.19)
      4:21.26 (1:41.21)   5:33.22 (1:11.96)
  8 Rosenkoetter, Jacob V  13 NTRO-ST           5:29.99    5:33.30  
               1:18.57    2:42.05 (1:23.48)
      4:20.12 (1:38.07)   5:33.30 (1:13.18)
  9 McConnell, Christian   14 NTRO-ST           6:16.78    5:44.73  
               1:21.85    2:49.16 (1:27.31)
      4:27.62 (1:38.46)   5:44.73 (1:17.11)
 10 Keating, Zander R      13 NTRO-ST           6:02.62    5:46.09  
               1:19.09    2:47.78 (1:28.69)
      4:30.08 (1:42.30)   5:46.09 (1:16.01)
 11 Beall, Travis T        14 NTRO-ST           5:57.21    5:50.16  
               1:19.48    2:47.29 (1:27.81)
      4:30.13 (1:42.84)   5:50.16 (1:20.03)
 12 Fang, Kevin A          13 LCA-ST            6:30.89    5:56.74  
               1:13.87    2:48.05 (1:34.18)
      4:42.87 (1:54.82)   5:56.74 (1:13.87)
 13 Alsobrook, Chad I      13 NTRO-ST                NT    6:41.36  
               1:38.27    3:16.98 (1:38.71)
      5:13.45 (1:56.47)   6:41.36 (1:27.91)
 -- Gibson, Grant E        14 TXLA-ST           5:01.25         DQ  
               1:08.27    2:28.22 (1:19.95)
      3:52.55 (1:24.33)        DQ (1:09.55)
 
 Event 62  Boys 15-16 400 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Fusilier, Beau D       15 GOLD-ST           5:14.40    4:54.28  
               1:08.06    2:22.18 (1:14.12)
      3:49.03 (1:26.85)   4:54.28 (1:05.25)
  2 Cootes, Zachary C      16 TXLA-ST           4:53.85    4:57.16  
               1:07.44    2:23.69 (1:16.25)
      3:50.04 (1:26.35)   4:57.16 (1:07.12)
  3 Overheim, Aaron M      16 GOLD-ST           5:09.72    5:01.52  
               1:07.05    2:26.52 (1:19.47)
      3:55.68 (1:29.16)   5:01.52 (1:05.84)
  4 Timmons, Seth H        16 NTRO-ST           5:08.24    5:03.75  
               1:06.65    2:24.05 (1:17.40)
      3:56.19 (1:32.14)   5:03.75 (1:07.56)
  5 Embestro, Audie V      15 LCA-ST            5:07.96    5:04.91  
               1:05.01    2:23.33 (1:18.32)
      3:53.16 (1:29.83)   5:04.91 (1:11.75)
  6 Carroll, Christian J   15 NTRO-ST           5:07.21    5:08.20  
               1:07.33    2:23.45 (1:16.12)
      3:59.61 (1:36.16)   5:08.20 (1:08.59)
  7 Nguyen, Tolan B        16 TXLA-ST           4:58.93    5:10.90  
               1:06.99    2:26.20 (1:19.21)
      3:59.33 (1:33.13)   5:10.90 (1:11.57)
  8 Hernandez, Cameron B   16 LCA-ST            5:06.92    5:12.31  
               1:07.54    2:26.55 (1:19.01)
      4:03.48 (1:36.93)   5:12.31 (1:08.83)
  9 Ussery, Ben P          16 LCA-ST            5:06.99    5:17.09  
               1:07.48    2:33.30 (1:25.82)
      4:06.34 (1:33.04)   5:17.09 (1:10.75)
 10 Rodgers, Ben E         15 NTRO-ST           5:21.84    5:18.41  
               1:15.87    2:37.84 (1:21.97)
      4:08.84 (1:31.00)   5:18.41 (1:09.57)
 11 Doyal, David D         16 LCA-ST            6:15.59    5:23.43  
               1:11.43                     
            4:13.46 ( )   5:23.43 (1:09.97)
 12 Quarles, Justin R      15 PFST-ST           5:27.59    5:26.33  
               1:08.01    2:31.61 (1:23.60)
      4:11.08 (1:39.47)   5:26.33 (1:15.25)
 13 Ryherd, Nathan N       16 AAAA-ST           5:02.06    5:26.62  
               1:13.74    2:35.42 (1:21.68)
      4:15.44 (1:40.02)   5:26.62 (1:11.18)
 14 Moses, Maverick T      16 NTRO-ST           5:31.89    5:34.92  
               1:16.42    2:42.74 (1:26.32)
      4:16.83 (1:34.09)   5:34.92 (1:18.09)
 15 Petty, Tyler G         15 NTRO-ST           5:31.26    5:37.82  
               1:18.43    2:41.74 (1:23.31)
      4:25.66 (1:43.92)   5:37.82 (1:12.16)
 16 Schroeder, Scott P     15 PFST-ST                NT    5:54.73  
               1:25.39    2:59.91 (1:34.52)
      4:39.50 (1:39.59)   5:54.73 (1:15.23)
 
 Event 62  Boys 17-18 400 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Licon, Will A          17 NTRO-ST           4:26.12    4:36.12  
               1:03.78    2:15.26 (1:11.48)
      3:32.28 (1:17.02)   4:36.12 (1:03.84)
  2 Mendoza, Manny J       18 NTRO-ST           4:28.90    4:50.32  
               1:07.73    2:19.33 (1:11.60)
      3:44.25 (1:24.92)   4:50.32 (1:06.07)
  3 Hur, Young Jae         17 TXLA-ST           4:52.43    4:55.38  
               1:06.85    2:22.85 (1:16.00)
      3:48.51 (1:25.66)   4:55.38 (1:06.87)
  4 Sockwell, Kyle C       17 GOLD-ST           4:35.48    4:56.18  
               1:09.13    2:23.18 (1:14.05)
      3:49.98 (1:26.80)   4:56.18 (1:06.20)
  5 Corbae, Paul J         17 WFLY-ST           5:14.15    4:57.97  
               1:07.81    2:27.39 (1:19.58)
      3:48.60 (1:21.21)   4:57.97 (1:09.37)
  6 Cox, David R           18 TXLA-ST           4:53.34    4:59.13  
               1:08.01    2:22.26 (1:14.25)
      3:51.03 (1:28.77)   4:59.13 (1:08.10)
 
 Event 62  Boys 19-99 400 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Medina Sada, Antonio   19 TXLA-ST           5:06.00    5:00.16  
               1:06.25    2:24.89 (1:18.64)
      3:53.54 (1:28.65)   5:00.16 (1:06.62)
  2 Koetting, Sean P       19 TXLA-ST           5:06.00    5:07.59  
               1:09.04    2:27.63 (1:18.59)
      4:02.74 (1:35.11)   5:07.59 (1:04.85)