Lee & Joe Jamail Texas Swimming Center - Site License  12/9/2012 - 14:00PM
         2012 ST TXLA Jingle Bell Splash - 12/7/2012 to 12/9/2012          
 
 Event 48  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
=========================================================================
               2:38.39  13-14 B B Times
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Gwin, Isaac A    13 NTRO-ST           2:00.37    1:58.44 B      
                 27.50        57.11 (29.61)
        1:27.84 (30.73)     1:58.44 (30.60)
  2 Keating, Zander  14 NTRO-ST           2:09.82    2:07.74 B      
                 30.20      1:02.56 (32.36)
        1:35.20 (32.64)     2:07.74 (32.54)
  3 Dunsworth, Davi  14 NTRO-ST           2:18.25    2:12.53 B      
                 31.27      1:05.49 (34.22)
        1:39.16 (33.67)     2:12.53 (33.37)
  4 Wachtler, Neil   14 HEAT-ST           2:15.36    2:13.99 B      
                 31.36      1:05.67 (34.31)
        1:40.11 (34.44)     2:13.99 (33.88)
  5 Sauer, Douglas   14 FHD-ST            2:25.74    2:14.78 B      
                 31.74      1:06.14 (34.40)
        1:41.85 (35.71)     2:14.78 (32.93)
  6 Smits, Tyler C   13 NTRO-ST           2:30.99    2:17.92 B      
                 32.59      1:07.61 (35.02)
        1:44.16 (36.55)     2:17.92 (33.76)
  7 Gwin, Jacob A    14 NTRO-ST           2:17.01    2:19.80 B      
                 34.06      1:09.41 (35.35)
        1:45.32 (35.91)     2:19.80 (34.48)
  8 Carrozza, Crayt  13 TXLA-ST           2:23.19    2:20.19 B      
                 33.51      1:08.50 (34.99)
        1:44.78 (36.28)     2:20.19 (35.41)
  9 Roberts, Willia  14 CPS-ST            2:27.81    2:22.54 B      
                 33.73      1:09.39 (35.66)
        1:45.71 (36.32)     2:22.54 (36.83)
 10 Robles, Raven T  13 TXLA-ST           2:28.89    2:25.61 B      
                 35.11      1:11.86 (36.75)
        1:49.92 (38.06)     2:25.61 (35.69)
 11 Lubinin, Benjam  13 NTRO-ST           2:28.34    2:26.77 B      
                 35.57      1:12.99 (37.42)
        1:50.80 (37.81)     2:26.77 (35.97)
 12 Parsons, Matthe  14 HEAT-ST           2:29.51    2:27.72 B      
                 33.84      1:12.14 (38.30)
        1:50.86 (38.72)     2:27.72 (36.86)
 13 Do, Taylor H     13 Lone Star-ST      2:33.57    2:30.36 B      
                 36.18      1:15.04 (38.86)
        1:53.59 (38.55)     2:30.36 (36.77)
 13 Hailes, Matthew  13 NTRO-ST           2:32.62    2:30.36 B      
                 36.14      1:14.45 (38.31)
        1:52.46 (38.01)     2:30.36 (37.90)
 15 Griffith, Morga  14 NTRO-ST           2:36.97    2:34.97 B      
                 36.12      1:16.09 (39.97)
        1:56.20 (40.11)     2:34.97 (38.77)
 -- Andrews, Reece   13 CPS-ST            2:35.84         NS        
 
 Event 48  Boys 15-16 200 Yard Backstroke
=========================================================================
               2:31.59  15-16 B B Times
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Thomas, Zach D   16 NTRO-ST           1:54.56    1:53.31 B      
                 26.62        54.65 (28.03)
        1:23.43 (28.78)     1:53.31 (29.88)
  2 Fusilier, Beau   15 GOLD-ST           1:57.66    1:57.91 B      
                 27.71        56.96 (29.25)
        1:27.23 (30.27)     1:57.91 (30.68)
  3 Sluss, Matt W    16 GOLD-ST           2:02.99    2:04.24 B      
                 28.58      1:00.15 (31.57)
        1:32.29 (32.14)     2:04.24 (31.95)
  4 Tramp, Ryan J    16 GOLD-ST           2:01.12    2:05.28 B      
                 29.51      1:00.92 (31.41)
        1:33.25 (32.33)     2:05.28 (32.03)
  5 Rodgers, Ben E   16 NTRO-ST           2:02.98    2:05.83 B      
                 29.22      1:00.82 (31.60)
        1:33.37 (32.55)     2:05.83 (32.46)
  6 Boldt, Ryan M    15 HEAT-ST           2:11.56    2:12.17 B      
                 30.80      1:04.86 (34.06)
        1:39.58 (34.72)     2:12.17 (32.59)
  7 Petty, Tyler G   15 UN-ST             2:11.30    2:13.43 B      
                 31.51      1:04.79 (33.28)
        1:39.24 (34.45)     2:13.43 (34.19)
  8 Varozza, Presto  15 UN-ST             2:20.54    2:20.57 B      
                 32.61      1:08.27 (35.66)
        1:44.78 (36.51)     2:20.57 (35.79)
  9 Wadley, Zachary  16 Lone Star-ST      2:28.33    2:26.60 B      
                 35.55      1:12.80 (37.25)
        1:49.92 (37.12)     2:26.60 (36.68)
 
 Event 48  Boys 17-18 200 Yard Backstroke
=========================================================================
               2:27.39  17-18 B B Times
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Elliot, Reid M   18 UN-ST             1:54.26    1:52.60 B      
                 27.07        56.92 (29.85)
        1:25.62 (28.70)     1:52.60 (26.98)
  2 Cootes, Zachary  17 TXLA-ST           2:00.39    1:55.04 B      
                 26.75        56.02 (29.27)
        1:25.76 (29.74)     1:55.04 (29.28)
  3 Stenman, Robby   17 GOLD-ST           2:00.78    1:55.12 B      
                 26.57        55.46 (28.89)
        1:25.42 (29.96)     1:55.12 (29.70)
  4 Ku, Kevin        17 Makos-ST          1:53.39    1:56.79 B      
                 26.55        55.12 (28.57)
        1:25.98 (30.86)     1:56.79 (30.81)
  5 Timmons, Seth H  17 NTRO-ST           2:00.08    2:00.82 B      
                 28.71        59.02 (30.31)
        1:29.69 (30.67)     2:00.82 (31.13)
  6 Stroe, Daniel A  17 NTRO-ST           1:58.51    2:03.07 B      
                 28.83        59.24 (30.41)
        1:30.82 (31.58)     2:03.07 (32.25)
  7 Fuller, Steven   17 UN-ST             2:09.12    2:10.85 B      
                 30.05      1:02.60 (32.55)
        1:36.75 (34.15)     2:10.85 (34.10)
 -- Artmann, Hunter  18 NTRO-ST           2:00.37         NS        
 
 Event 48  Boys 19-99 200 Yard Backstroke
=========================================================================
               2:27.39  19-99 B B Times
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Koetting, Sean   20 TXLA-ST           1:53.96    1:54.70 B      
                 26.63        55.93 (29.30)
        1:25.64 (29.71)     1:54.70 (29.06)
 -- Allen, Nick J    20 UN-ST             1:46.85         NS