Lee & Joe Jamail Texas Swimming Center - Site License   4/7/2013 - 3:26 PM
               Masters Southern Zones - 4/5/2013 to 4/7/2013               
 
 Event 10  Women 18-24 100 Yard IM
=========================================================================
         NATL:   55.24  4/18/2010 KARA DENBY
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Fulvio, Maclane E      18 Brazos Splash Ma  1:08.83    1:04.70   20  
                 29.03      1:04.70 (35.67)
  2 Worrel, Mariana E      20 Longhorn Aquatic  1:13.00    1:09.12   17  
                 29.07      1:09.12 (40.05)
  3 Moty, Bridget C        24 Team Ridglea-26   1:17.38    1:16.51   16  
                 32.80      1:16.51 (43.71)
 -- Woikey, Ingrid         23 Katy Aquatic Mas  1:35.00         NS  
 
 Event 10  Women 25-29 100 Yard IM
=========================================================================
         NATL:   54.43  2/6/2010  MEGAN JENDRICK
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Freed, Karen           28 Masters of South  1:03.59    1:05.21   20  
                 30.14      1:05.21 (35.07)
  2 Trembly Stein, Katie   28 Masters of South  1:05.00    1:05.63   17  
                 30.95      1:05.63 (34.68)
  3 Cates, Kim F           29 Plano Wetcats-26  1:22.00    1:13.41   16  
                 36.57      1:13.41 (36.84)
  4 McCuddy, Amber A       27 Fort Worth Area-  1:14.84    1:15.45   15  
                 34.13      1:15.45 (41.32)
  5 Mlenar, Rebecca A      27 Nitro Swimming-4  1:20.11    1:17.03   14  
                 34.69      1:17.03 (42.34)
  6 Poland, Amanda G       25 Plano Wetcats-26  1:35.00    1:17.83   13  
                 33.70      1:17.83 (44.13)
 -- Earp, Rachel S         28 Brazos Splash Ma  1:27.00         DQ  
                 38.95           DQ (43.88)
 
 Event 10  Women 30-34 100 Yard IM
=========================================================================
         NATL:   57.01  4/15/2000 ANGEL MARTINO
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Boor, Dayna            33 Plano Wetcats-26  1:13.69    1:14.76   20  
                 33.08      1:14.76 (41.68)
  2 Reinshuttle, Stephani  30 Aquatics of Geor  1:19.00    1:15.07   17  
                 34.48      1:15.07 (40.59)
  3 Ortiz, Melissa Y       31 Brazos Splash Ma  1:25.00    1:16.97   16  
                 36.83      1:16.97 (40.14)
  4 Castle, Jackie R       32 Granbury Area Sw  1:22.00    1:17.66   15  
                 36.99      1:17.66 (40.67)
  5 Grosse, Nadine         33 Fort Worth Area-  1:18.64    1:19.35   14  
                 38.11      1:19.35 (41.24)
  6 Bransford, Carrie A    34 Team Ridglea-26   1:27.58    1:28.17   13  
                 42.43      1:28.17 (45.74)
 -- Suarez, Gabriela M     33 South Texas Flyi  1:45.00         DQ  
                 33.55           DQ (39.49)
 -- Marotta, Angela        33 Masters Of Brazo  1:21.00         NS  
 
 Event 10  Women 35-39 100 Yard IM
=========================================================================
         NATL:   57.67  5/23/2010 SHERI HART
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Koch Davis, Laura K    36 Woodlands Master  1:05.50    1:04.17   20  
                 30.53      1:04.17 (33.64)
  2 Kik, Simone D          38 Longhorn Aquatic  1:11.06    1:13.72   17  
                 33.81      1:13.72 (39.91)
  3 Irvin, Ruth A          38 City Of Midland-  1:29.00    1:28.57   16  
                 42.67      1:28.57 (45.90)
 -- Maresh, Rachael M      37 Longhorn Aquatic  2:00.00         NS  
 -- Birch, Julie K         37 Longhorn Aquatic  1:04.00         NS  
 
 Event 10  Women 40-44 100 Yard IM
=========================================================================
         NATL:   57.95  4/28/2012 ERIKA BRAUN
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Norman, Adina          41 Tulsa Masters Sw  1:17.00    1:11.71   20  
                 34.34      1:11.71 (37.37)
  2 Misage, Nancy          42 Longhorn Aquatic  1:15.00    1:13.88   17  
                 35.67      1:13.88 (38.21)
  3 Grim, Laura S          40 Longhorn Aquatic  1:25.00    1:14.42   16  
                 34.65      1:14.42 (39.77)
  4 Battistini, Lauren F   40 South West YMCA-  1:15.00    1:14.52   15  
                 36.22      1:14.52 (38.30)
  5 Turner, Kristen M      43 Whac Masters-43   1:17.74    1:16.35   14  
                 35.60      1:16.35 (40.75)
  6 Keefe, Bobbi           42 Unattached-0      1:35.97    1:25.21   13  
                 39.07      1:25.21 (46.14)
  7 Bailie, Bridget A      43 South Texas Flyi  1:26.65    1:26.50   12  
                 43.21      1:26.50 (43.29)
  8 Morris, Michelle G     43 Masters of South  1:32.67    1:33.76   11  
                 42.87      1:33.76 (50.89)
 -- Suhr, Kerry            41 South West YMCA-  1:23.37         DQ  
                 39.91           DQ (41.44)
 -- Tompkins, Robin G      44 South West YMCA-  1:20.00         NS  
 -- Spidel, Celee          40 Amarillo Masters  1:09.63         NS  
 -- Heil, Michelle E       42 Plano Wetcats-26  1:12.50         NS  
 
 Event 10  Women 45-49 100 Yard IM
=========================================================================
         NATL:   59.39  4/28/2012 FALL WILLEBOORDSE
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Jurey, Mary K          46 Longhorn Aquatic  1:07.66    1:08.64   20  
                 31.67      1:08.64 (36.97)
  2 Leon, Stacy L          47 Longhorn Aquatic  1:11.50    1:11.03   17  
                 34.70      1:11.03 (36.33)
  3 Keene, Anne R          48 Longhorn Aquatic  1:11.00    1:12.17   16  
                 32.69      1:12.17 (39.48)
  4 Walker, Jennifer K     46 Longhorn Aquatic  1:12.00    1:14.69   15  
                 34.29      1:14.69 (40.40)
  5 Armstrong, Vera S      49 South Texas Flyi  1:16.30    1:16.35   14  
                 36.23      1:16.35 (40.12)
  6 Ashworth, Michelle P   49 Las Vegas Master  1:30.00    1:18.31   13  
                 37.77      1:18.31 (40.54)
  7 Busa, Jackie           47 Houston Racquet-  1:20.10    1:20.40   12  
                 36.82      1:20.40 (43.58)
  8 Nates, Kristin         46 Woodlands Master  1:20.33    1:22.79   11  
                 38.64      1:22.79 (44.15)
  9 Tompkins, Rebecca R    47 Masters of South  1:25.00    1:25.20    9  
                 39.27      1:25.20 (45.93)
 10 Watson, Karen K        49 Woodlands Master  1:45.00    1:38.26    7  
                 43.56      1:38.26 (54.70)
 11 Udelhofen, Cindy L     48 Longhorn Aquatic  2:09.00    1:53.92    6  
                 52.04    1:53.92 (1:01.88)
 -- LaField, Allison       49 Masters of South  1:35.00         NS  
 
 Event 10  Women 50-54 100 Yard IM
=========================================================================
         NATL:   1:02.18  4/28/2012 K PIPES-NEILSEN
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Plevich, Beth          51 Longhorn Aquatic  1:12.00    1:11.67   20  
                 32.59      1:11.67 (39.08)
  2 Christensen-Rembach,   51 Dad's Club Swim-  1:18.00    1:13.52   17  
                 33.22      1:13.52 (40.30)
  3 Cuda, Suzanne E        52 Masters of South  1:20.00    1:20.81   16  
                 37.09      1:20.81 (43.72)
  4 Klimko, Sue M          53 Dallas Aquatic M  1:21.21    1:21.66   15  
                 38.55      1:21.66 (43.11)
  5 Smith, Beth            52 North Texas Mast  1:31.42    1:24.61   14  
                 40.13      1:24.61 (44.48)
 
 Event 10  Women 55-59 100 Yard IM
=========================================================================
         NATL:   1:05.21  5/20/2007 LAURA VAL
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Valdez, Elaine S       57 Masters of South  1:12.40    1:12.16   20  
                 33.97      1:12.16 (38.19)
  2 Morrison, Lynn         58 Plano Wetcats-26  1:12.66    1:12.87   17  
                 33.13      1:12.87 (39.74)
  3 Hines, Mary Anne       55 Woodlands Master  1:28.00    1:20.52   16  
                 37.39      1:20.52 (43.13)
  4 Gipson, Martha A       57 Swim With Americ  1:25.80    1:30.59   15  
                 44.28      1:30.59 (46.31)
  5 Schueckler, Leslie     57 Brazos Splash Ma  1:42.00    1:35.78   14  
                 47.52      1:35.78 (48.26)
  6 Merlino-Calvert, Mart  55 Fort Worth Area-  1:56.93    2:00.10   13  
                 52.67    2:00.10 (1:07.43)
 
 Event 10  Women 60-64 100 Yard IM
=========================================================================
         NATL:   1:07.91  3/4/2012  LAURA VAL
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Maccurdy, Krissy       60 Plano Wetcats-26  1:19.00    1:15.59   20  
                 35.97      1:15.59 (39.62)
  2 Myer, Cynthia J        60 Irving Masters S  1:39.74    1:38.77   17  
                 48.39      1:38.77 (50.38)
 
 Event 10  Women 65-69 100 Yard IM
=========================================================================
         NATL:   1:12.91  10/22/2011DIANN UUSTAL
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Welcome, Karen M       68 Aquatics of Geor  2:10.52    2:05.16   20  
                 58.76    2:05.16 (1:06.40)
  2 Phares, Ardith K       68 Oklahoma Masters  2:33.00    2:10.26   17  
                 56.24    2:10.26 (1:14.02)
 
 Event 10  Women 70-74 100 Yard IM
=========================================================================
         NATL:   1:21.97  4/30/2000 GAIL ROPER
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
 -- Prince, Patsy C        71 Wellness Masters  3:34.63         NS  
 -- Gregg, Claire M        71 Masters of South  2:27.80         NS  
 
 Event 10  Women 75-79 100 Yard IM
=========================================================================
         NATL:   1:27.31  4/24/2005 GAIL ROPER
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
 -- Lasof, Carole B        75 Wellness Masters  2:33.86         DQ  
               1:10.01         DQ (1:18.84)
 
                Women - Team Rankings - Through Event 10                 
 
  1. Masters of South Texas            425   2. Longhorn Aquatics                 422
  3. Plano Wetcats                     239   4. Aquatics of Georgetown Masters    123
  5. Woodlands Masters Swim Team       114   6. Swim With American Masters         89
  7. Dallas Aquatic Masters             83   8. Team Ridglea                       78
  9. Brazos Splash Masters              67   9. South West YMCA Masters            67
 11. Unattached                         60  12. Whac Masters                       59
 13. Fort Worth Area Swim Team          57  14. Tulsa Masters Swim Club            52
 15. Granbury Area Swimming Program     49  16. City Of Midland Aquatics           47
 17. South Texas Flying Fish            40  18. Irving Masters Swim Club           37
 19. Nitro Swimming                     30  20. Las Vegas Masters                  29
 21. Arizona Masters Swim Club Inc      20  21. Wellness Masters Swim Club         20
 23. Oklahoma Masters Swim Club         17  23. Masters Of Brazos                  17
 23. Dad's Club Swim Team Masters       17  26. Denton Area Swim Club              16
 27. North Texas Masters                14  28. Houston Racquet Club Swimming      12