Lee & Joe Jamail Texas Swimming Center - Site License  4/21/2013 - 6:38 PM
        2013 ST TXLA Long Course Kick Off - 4/19/2013 to 4/21/2013         
 
 Event 8  Boys 8 & Under 200 LC Meter IM
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Ruthven, Carter T       8 Lone Star-ST      3:15.55    3:09.04  
               1:32.52    3:09.04 (1:36.52)
 
 Event 8  Boys 9-10 200 LC Meter IM
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Hunninghake, Joseph D  10 NTRO-ST           3:13.79    2:55.55  
               1:23.30    2:55.55 (1:32.25)
  2 Lee, Jaylen H           9 Lone Star-ST      3:24.96    3:04.01  
               1:27.53    3:04.01 (1:36.48)
  3 Vinnik, Maxim A         9 NTRO-ST           3:39.21    3:05.76  
               1:27.36    3:05.76 (1:38.40)
  4 Vinnik, Daniel A        9 NTRO-ST           3:43.27    3:07.62  
               1:27.90    3:07.62 (1:39.72)
  5 Reid, Kovi L           10 Lone Star-ST      3:00.55    3:08.60  
               1:30.27    3:08.60 (1:38.33)
  6 Flynn, Bryce T         10 NTRO-ST           3:50.00    3:12.04  
               1:29.41    3:12.04 (1:42.63)
  7 Shankar, Shreyush      10 NTRO-ST           3:20.81    3:13.02  
               1:27.91    3:13.02 (1:45.11)
  8 Gould, Jordan A         9 NTRO-ST           3:55.00    3:16.70  
               1:33.47    3:16.70 (1:43.23)
  9 Olstad, Tristan V      10 AquaTex-ST        3:10.57    3:17.87  
               1:35.87    3:17.87 (1:42.00)
 10 Micek, Adam C          10 NTRO-ST           3:55.00    3:18.15  
               1:35.01    3:18.15 (1:43.14)
 11 Eastin, Johnathan G    10 TXLA-ST           3:26.13    3:22.89  
               1:38.78    3:22.89 (1:44.11)
 12 Alarcon, Landon D       9 GOLD-ST           3:42.35    3:23.43  
               1:43.90    3:23.43 (1:39.53)
 13 Gillett, Joe A         10 NTRO-ST           3:51.55    3:24.89  
               1:36.69    3:24.89 (1:48.20)
 14 Jung, Alvin K          10 TXLA-ST           3:26.13    3:31.63  
               1:34.02    3:31.63 (1:57.61)
 15 Randall, Samuel A      10 Lone Star-ST      3:49.31    3:43.98  
               1:45.09    3:43.98 (1:58.89)
 -- Shay, David A           9 NTRO-ST           3:50.00         NS  
 
 Event 8  Boys 11-12 200 LC Meter IM
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Shay, Michael A        12 NTRO-ST           2:38.76    2:32.57  
               1:12.28    2:32.57 (1:20.29)
  2 Mancevski, Alex G      12 TXLA-ST           2:54.95    2:34.59  
               1:12.78    2:34.59 (1:21.81)
  3 Welch, Wyatt C         12 TXLA-ST           2:39.13    2:36.10  
               1:14.86    2:36.10 (1:21.24)
  4 Katzman, Cameron W     12 UN-ST             2:37.76    2:36.20  
               1:13.03    2:36.20 (1:23.17)
  5 Pickard, Andrew J      12 NTRO-ST           2:59.53    2:39.62  
               1:17.45    2:39.62 (1:22.17)
  6 Mayes, Sam G           11 COTA-ST           2:50.70    2:45.18  
               1:17.19    2:45.18 (1:27.99)
  7 Luo, Anthony           12 NTRO-ST           2:56.60    2:46.06  
               1:18.08    2:46.06 (1:27.98)
  8 Alarcon, Greyson B     12 GOLD-ST           2:58.52    2:49.38  
               1:20.01    2:49.38 (1:29.37)
  9 Lenner III, Jay D      12 NTRO-ST           2:51.60    2:51.96  
               1:21.88    2:51.96 (1:30.08)
 10 Kennedy, Gabriel A     12 TXLA-ST           3:20.13    2:53.09  
               1:21.61    2:53.09 (1:31.48)
 11 Hammond, Ethan M       11 NTRO-ST           2:59.38    2:56.82  
               1:25.16    2:56.82 (1:31.66)
 12 Taylor, Brooks B       12 TXLA-ST           3:00.56    2:57.80  
               1:28.78    2:57.80 (1:29.02)
 13 Culbertson, Trent P    12 GOLD-ST           3:04.90    3:01.41  
               1:27.32    3:01.41 (1:34.09)
 14 Corona, William J      12 NTRO-ST           3:15.00    3:01.83  
               1:30.74    3:01.83 (1:31.09)
 15 Dulaney, Aiden S       12 TXLA-ST           3:18.19    3:01.86  
               1:28.64    3:01.86 (1:33.22)
 16 Offereins, Ben J       12 NTRO-ST           3:15.00    3:04.33  
               1:28.80    3:04.33 (1:35.53)
 17 Barney, Luke H         12 NTRO-ST           3:14.06    3:05.14  
               1:32.50    3:05.14 (1:32.64)
 18 Kutz, Ryan D           11 NTRO-ST           3:11.87    3:05.88  
               1:33.15    3:05.88 (1:32.73)
 19 Clennan, Ian L         11 TXLA-ST           3:23.51    3:06.00  
               1:29.83    3:06.00 (1:36.17)
 20 Barney, Grant I        12 NTRO-ST           3:12.10    3:07.06  
               1:34.66    3:07.06 (1:32.40)
 21 Chen, Ethan M          11 NTRO-ST           3:15.00    3:09.19  
               1:31.79    3:09.19 (1:37.40)
 22 Player, Beau A         11 NTRO-ST           3:25.13    3:13.54  
               1:35.74    3:13.54 (1:37.80)
 23 Louie, Joshua S        11 NTRO-ST           3:24.17    3:14.41  
               1:31.73    3:14.41 (1:42.68)
 24 Chbaro, Max L          12 NTRO-ST           3:25.48    3:15.83  
               1:33.35    3:15.83 (1:42.48)
 -- Cronin, Tyler D        12 CPS-ST            2:50.00         DQ  
               1:25.84         DQ (1:30.59)
 -- Carrozza, Coby J       11 TXLA-ST           3:05.68         NS