Lee & Joe Jamail Texas Swimming Center - Site License  4/21/2013 - 6:38 PM
        2013 ST TXLA Long Course Kick Off - 4/19/2013 to 4/21/2013         
 
 Event 26  Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Abbott, Taylor K       14 CPS-ST            2:08.00    2:11.87  
               1:03.23    2:11.87 (1:08.64)
  2 Overheim, Jacob M      14 GOLD-ST           2:18.75    2:20.33  
               1:04.41    2:20.33 (1:15.92)
  3 Thompson, Grant A      14 NTRO-ST           2:23.54    2:21.80  
               1:07.10    2:21.80 (1:14.70)
  4 Artmann, Josh K        14 NTRO-ST           2:29.99    2:26.45  
               1:10.46    2:26.45 (1:15.99)
  5 Gwin, Isaac A          13 NTRO-ST           2:29.02    2:28.32  
               1:09.64    2:28.32 (1:18.68)
  6 Fang, Kevin A          14 LCA-ST            2:38.23    2:29.90  
               1:11.55    2:29.90 (1:18.35)
  7 Velasquez, Miguel A    13 NTRO-ST           2:25.00    2:36.84  
               1:10.11    2:36.84 (1:26.73)
  8 Reed, Grant D          14 TXLA-ST           2:47.56    2:37.55  
               1:14.47    2:37.55 (1:23.08)
  9 Cavazos, Gabe L        14 HSC-ST            2:51.91    2:38.21  
               1:12.03    2:38.21 (1:26.18)
 10 Gwin, Luke C           13 NTRO-ST           2:40.25    2:42.03  
               1:13.64    2:42.03 (1:28.39)
 
 Event 26  Boys 15-16 200 LC Meter Butterfly
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Fusilier, Beau D       16 GOLD-ST           2:18.24    2:15.66  
               1:04.42    2:15.66 (1:11.24)
  2 Olsen, Mark A          15 CPS-ST            2:13.00    2:19.37  
               1:03.96    2:19.37 (1:15.41)
  3 Tenney, Mason J        16 NTRO-ST           2:11.70    2:20.82  
               1:05.06    2:20.82 (1:15.76)
  4 Embestro, Audie V      16 LCA-ST            2:19.70    2:21.43  
               1:04.57    2:21.43 (1:16.86)
  5 O'Neil, Aaron L        16 NTRO-ST           2:22.99    2:22.18  
               1:06.73    2:22.18 (1:15.45)
  6 Sluss, Matt W          16 GOLD-ST           2:11.71    2:23.84  
               1:06.36    2:23.84 (1:17.48)
  7 Winn, Josh C           15 UN-ST             2:28.10    2:28.58  
               1:10.08    2:28.58 (1:18.50)
  8 Beall, Travis T        15 UN-ST             2:32.01    2:31.69  
               1:11.14    2:31.69 (1:20.55)
  9 Daniels, Brandon A     15 NTRO-ST           2:27.24    2:38.26  
               1:12.62    2:38.26 (1:25.64)
 10 McConnell, Christian   15 NTRO-ST           2:53.66    2:40.03  
               1:16.69    2:40.03 (1:23.34)
 11 Usrey, Garrett F       15 GOLD-ST           2:26.89    2:47.68  
               1:17.09    2:47.68 (1:30.59)
 12 Tighe, Wesley R        16 TXLA-ST           2:41.23    2:51.33  
               1:12.38    2:51.33 (1:38.95)
 
 Event 26  Boys 17-18 200 LC Meter Butterfly
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Adame, Mariano J       17 TXLA-ST           2:17.36    2:17.59  
               1:06.04    2:17.59 (1:11.55)
  2 Cootes, Zachary C      17 TXLA-ST           2:12.82    2:19.38  
               1:06.29    2:19.38 (1:13.09)
  3 Ussery, Ben P          17 LCA-ST            2:09.91    2:19.40  
               1:05.19    2:19.40 (1:14.21)
  4 Overheim, Aaron M      17 GOLD-ST           2:15.85    2:22.17  
               1:07.36    2:22.17 (1:14.81)
  5 Nguyen, Tolan B        17 TXLA-ST           2:20.42    2:22.89  
               1:07.48    2:22.89 (1:15.41)
  6 Biedermann, Keegan S   18 NTRO-ST           2:12.15    2:29.43  
               1:04.84    2:29.43 (1:24.59)
  7 Stenman, Robby E       17 GOLD-ST           2:20.99    2:32.95  
               1:07.64    2:32.95 (1:25.31)
 -- Artmann, Hunter H      18 NTRO-ST           2:19.66         NS  
 -- Licon, Will A          18 NTRO-ST           2:07.96         NS  
 
 Event 26  Boys 19 & Over 200 LC Meter Butterfly
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Fusilier, Calvin R     19 GOLD-ST           2:05.45    2:11.35  
               1:03.31    2:11.35 (1:08.04)