Lee & Joe Jamail Texas Swimming Center - Site License  4/21/2013 - 6:38 PM
        2013 ST TXLA Long Course Kick Off - 4/19/2013 to 4/21/2013         
 
 Event 32  Boys 13-14 400 LC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Abbott, Taylor K       14 CPS-ST            4:07.00    4:18.42  
               1:02.14    2:07.77 (1:05.63)
      3:13.91 (1:06.14)   4:18.42 (1:04.51)
  2 Thompson, Grant A      14 NTRO-ST           4:25.64    4:24.48  
               1:03.33    2:10.88 (1:07.55)
      3:17.99 (1:07.11)   4:24.48 (1:06.49)
  3 Gwin, Isaac A          13 NTRO-ST           4:34.00    4:32.81  
               1:05.38    2:16.11 (1:10.73)
      3:26.25 (1:10.14)   4:32.81 (1:06.56)
  4 Overheim, Jacob M      14 GOLD-ST           4:33.75    4:33.21  
               1:03.96    2:13.91 (1:09.95)
      3:24.23 (1:10.32)   4:33.21 (1:08.98)
  5 Artmann, Josh K        14 NTRO-ST           4:28.36    4:36.93  
               1:05.01    2:14.85 (1:09.84)
      3:26.41 (1:11.56)   4:36.93 (1:10.52)
  6 Smits, Tyler C         14 UN-ST             5:02.68    4:41.88  
               1:08.21    2:21.12 (1:12.91)
      3:33.41 (1:12.29)   4:41.88 (1:08.47)
  7 Hammond, Matt G        13 NTRO-ST           4:55.00    4:42.61  
               1:07.26    2:20.86 (1:13.60)
      3:33.68 (1:12.82)   4:42.61 (1:08.93)
  8 Gwin, Luke C           13 NTRO-ST           4:24.67    4:48.34  
               1:06.11    2:19.98 (1:13.87)
      3:34.52 (1:14.54)   4:48.34 (1:13.82)
  9 Winkler, John M        14 CPS-ST            4:50.00    4:48.35  
               1:06.86    2:20.31 (1:13.45)
      3:35.37 (1:15.06)   4:48.35 (1:12.98)
 10 Rawls, Corban W        13 NTRO-ST           4:49.99    4:50.58  
               1:05.30    2:17.64 (1:12.34)
      3:33.25 (1:15.61)   4:50.58 (1:17.33)
 11 Bezella, Zach J        14 CPS-ST            5:30.00    4:51.71  
               1:07.74    2:21.44 (1:13.70)
      3:37.43 (1:15.99)   4:51.71 (1:14.28)
 12 Stubbs, Jacob A        13 UN-ST             5:05.38    4:52.38  
               1:09.63    2:24.84 (1:15.21)
      3:39.15 (1:14.31)   4:52.38 (1:13.23)
 13 Carrozza, Crayton P    13 TXLA-ST           5:05.28    4:53.79  
               1:10.02    2:24.48 (1:14.46)
      3:39.11 (1:14.63)   4:53.79 (1:14.68)
 14 Phillips, Colin L      14 WAVE-ST           5:01.28    4:54.83  
               1:09.98    2:24.77 (1:14.79)
      3:40.59 (1:15.82)   4:54.83 (1:14.24)
 15 Friesz, Dylan J        14 NTRO-ST           5:11.57    4:57.06  
               1:09.20    2:25.45 (1:16.25)
      3:40.66 (1:15.21)   4:57.06 (1:16.40)
 16 Perley, Cole J         14 NTRO-ST           4:49.99    5:03.67  
               1:09.27    2:28.48 (1:19.21)
      3:47.24 (1:18.76)   5:03.67 (1:16.43)
 17 Thomas, Will R         13 LCA-ST            5:25.01    5:18.76  
               1:15.51    2:36.33 (1:20.82)
      3:57.90 (1:21.57)   5:18.76 (1:20.86)
 18 Rabb, Jackson W        13 NTRO-ST           5:17.05    5:18.85  
               1:15.16    2:37.89 (1:22.73)
      4:00.84 (1:22.95)   5:18.85 (1:18.01)
 19 Beiter, Ted H          13 NTRO-ST           5:19.78    5:20.44  
               1:16.10    2:39.87 (1:23.77)
      4:01.85 (1:21.98)   5:20.44 (1:18.59)
 20 Matula, Zachary J      13 NTRO-ST           5:23.46    5:21.58  
               1:15.43    2:40.09 (1:24.66)
      4:02.60 (1:22.51)   5:21.58 (1:18.98)
 21 Robles, Raven T        13 TXLA-ST           5:19.50    5:21.88  
               1:17.05                     
            4:03.56 ( )   5:21.88 (1:18.32)
 22 McKerlie, Lewis M      13 NTRO-ST           5:23.02    5:25.64  
               1:18.69    2:42.09 (1:23.40)
      4:06.08 (1:23.99)   5:25.64 (1:19.56)
 23 Randall, Caleb W       13 Lone Star-ST      5:44.46    5:27.53  
               1:17.94    2:42.15 (1:24.21)
      4:06.34 (1:24.19)   5:27.53 (1:21.19)
 
 Event 32  Boys 15-16 400 LC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Tenney, Mason J        16 NTRO-ST           4:11.72    4:14.55  
               1:00.19    2:04.76 (1:04.57)
      3:10.55 (1:05.79)   4:14.55 (1:04.00)
  2 Fusilier, Beau D       16 GOLD-ST           4:19.82    4:17.21  
               1:01.80    2:07.37 (1:05.57)
      3:12.19 (1:04.82)   4:17.21 (1:05.02)
  3 Sluss, Matt W          16 GOLD-ST           4:28.46    4:25.43  
               1:02.98    2:10.39 (1:07.41)
      3:18.93 (1:08.54)   4:25.43 (1:06.50)
  4 Gibson, Grant E        15 TXLA-ST           4:26.24    4:28.29  
               1:01.96    2:09.65 (1:07.69)
      3:18.69 (1:09.04)   4:28.29 (1:09.60)
  5 O'Neil, Aaron L        16 NTRO-ST           4:23.28    4:29.67  
               1:04.50    2:13.30 (1:08.80)
      3:22.96 (1:09.66)   4:29.67 (1:06.71)
  6 Winn, Josh C           15 UN-ST             4:35.86    4:32.79  
               1:05.64    2:15.97 (1:10.33)
      3:26.46 (1:10.49)   4:32.79 (1:06.33)
  7 Carlson, Nick T        15 LCA-ST            4:32.21    4:34.58  
               1:04.51    2:15.74 (1:11.23)
      3:26.53 (1:10.79)   4:34.58 (1:08.05)
  8 Cornish, Jack T        15 NTRO-ST           4:27.03    4:34.92  
               1:01.88    2:08.60 (1:06.72)
      3:21.48 (1:12.88)   4:34.92 (1:13.44)
  9 Southworth, Hayden H   16 LCA-ST            4:40.99    4:39.10  
               1:05.23    2:16.91 (1:11.68)
      3:28.08 (1:11.17)   4:39.10 (1:11.02)
 10 Moncada, Noah          15 GOLD-ST           4:50.02    4:41.98  
               1:05.10    2:15.14 (1:10.04)
      3:28.08 (1:12.94)   4:41.98 (1:13.90)
 11 Petty, Tyler G         16 CPS-ST            4:58.93    4:47.89  
               1:07.43    2:21.40 (1:13.97)
      3:35.10 (1:13.70)   4:47.89 (1:12.79)
 12 Meyer, Nick N          16 GOLD-ST           5:15.63    4:49.40  
               1:06.19    2:20.27 (1:14.08)
      3:35.53 (1:15.26)   4:49.40 (1:13.87)
 13 Carroll, Christian J   16 NTRO-ST           4:24.57    4:52.47  
               1:06.40    2:20.53 (1:14.13)
      3:37.64 (1:17.11)   4:52.47 (1:14.83)
 14 Fumagalli, Joshua D    16 LCA-ST                 NT    4:54.73  
               1:08.24    2:24.72 (1:16.48)
      3:40.99 (1:16.27)   4:54.73 (1:13.74)
 15 Matthews, Ethan S      16 HSC-ST            5:05.82    4:56.41  
               1:08.14    2:24.90 (1:16.76)
      3:40.83 (1:15.93)   4:56.41 (1:15.58)
 16 Rakoff, Alec N         16 FISH-ST                NT    5:04.78  
               1:11.41    2:29.94 (1:18.53)
      3:49.37 (1:19.43)   5:04.78 (1:15.41)
 17 Bleasdell, Mason S     16 TXLA-ST           5:51.91    5:07.34  
               1:12.09    2:31.02 (1:18.93)
      3:50.21 (1:19.19)   5:07.34 (1:17.13)
 18 Bleasdell, Peston D    15 TXLA-ST           5:36.01    5:45.22  
               1:22.11    2:50.71 (1:28.60)
      4:21.08 (1:30.37)   5:45.22 (1:24.14)
 
 Event 32  Boys 17-18 400 LC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Timmons, Seth H        17 NTRO-ST           4:09.73    4:19.08  
               1:01.33    2:06.91 (1:05.58)
      3:13.63 (1:06.72)   4:19.08 (1:05.45)
  2 Hur, Young Jae         18 TXLA-ST           4:20.81    4:22.01  
               1:03.69    2:09.60 (1:05.91)
      3:16.42 (1:06.82)   4:22.01 (1:05.59)
  3 Thomas, Wes W          17 LCA-ST            4:17.36    4:22.67  
               1:02.17    2:08.62 (1:06.45)
      3:15.57 (1:06.95)   4:22.67 (1:07.10)
  4 Adame, Mariano J       17 TXLA-ST           4:21.21    4:29.10  
               1:04.17    2:12.69 (1:08.52)
      3:21.99 (1:09.30)   4:29.10 (1:07.11)
  5 Biedermann, Keegan S   18 NTRO-ST           4:18.58    4:34.80  
               1:03.83    2:13.52 (1:09.69)
      3:24.08 (1:10.56)   4:34.80 (1:10.72)
  6 Cootes, Zachary C      17 TXLA-ST           4:24.43    4:36.09  
               1:03.51    2:14.36 (1:10.85)
      3:26.05 (1:11.69)   4:36.09 (1:10.04)
  7 Lux, Kyle R            17 NTRO-ST           4:16.33    4:37.44  
               1:03.48    2:13.57 (1:10.09)
      3:25.51 (1:11.94)   4:37.44 (1:11.93)
  8 Doyal, David D         17 LCA-ST            4:30.48    4:37.60  
               1:04.00    2:13.74 (1:09.74)
      3:25.81 (1:12.07)   4:37.60 (1:11.79)
  9 Nguyen, Tolan B        17 TXLA-ST           4:41.59    4:40.57  
               1:05.29    2:16.73 (1:11.44)
      3:28.34 (1:11.61)   4:40.57 (1:12.23)
 10 Jackson, Trent B       17 NTRO-ST           4:05.84    4:42.93  
               1:03.91    2:16.73 (1:12.82)
      3:30.80 (1:14.07)   4:42.93 (1:12.13)
 
 Event 32  Boys 19 & Over 400 LC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Glenesk, Mattias L     19 LCA-ST            4:11.70    4:18.23  
               1:02.65    2:08.97 (1:06.32)
      3:14.57 (1:05.60)   4:18.23 (1:03.66)