Lee & Joe Jamail Texas Swimming Center - Site License  4/21/2013 - 6:38 PM
        2013 ST TXLA Long Course Kick Off - 4/19/2013 to 4/21/2013         
 
 Event 34  Boys 8 & Under 200 LC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Ruthven, Carter T       8 Lone Star-ST      3:10.33    2:45.77  
               1:19.94    2:45.77 (1:25.83)
 
 Event 34  Boys 9-10 200 LC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Hunninghake, Joseph D  10 NTRO-ST           2:38.00    2:34.34  
               1:15.27    2:34.34 (1:19.07)
  2 Shomper, Thomas M      10 NTRO-ST           2:42.82    2:40.93  
               1:15.81    2:40.93 (1:25.12)
  3 Reid, Kovi L           10 Lone Star-ST      2:50.57    2:42.08  
               1:21.20    2:42.08 (1:20.88)
  4 Shankar, Shreyush      10 NTRO-ST           2:50.24    2:47.08  
               1:22.46    2:47.08 (1:24.62)
  5 Suarez, CJ J           10 NTRO-ST           3:11.02    2:49.62  
               1:22.54    2:49.62 (1:27.08)
  6 Gaderson, Cooper M     10 TXLA-ST           2:57.69    2:49.86  
               1:23.12    2:49.86 (1:26.74)
  7 Olstad, Tristan V      10 AquaTex-ST        2:53.04    2:53.66  
               1:25.85    2:53.66 (1:27.81)
  8 Gould, Jordan A         9 NTRO-ST           3:20.00    2:57.50  
               1:27.15    2:57.50 (1:30.35)
  9 Davidson, Stephen P    10 Lone Star-ST      3:25.12    2:58.80  
               1:30.39    2:58.80 (1:28.41)
 10 Hillegass, Carson J    10 Lone Star-ST      3:20.33    3:00.54  
               1:31.37    3:00.54 (1:29.17)
 11 Moser, Zachary R        9 Lone Star-ST      3:25.30    3:04.53  
               1:29.18    3:04.53 (1:35.35)
 12 Raeder, William E       9 LCA-ST            3:20.64    3:05.13  
               1:26.02    3:05.13 (1:39.11)
 13 Cullicott, Ian N        9 NTRO-ST                NT    3:05.93  
               1:31.33    3:05.93 (1:34.60)
 14 Engels, Zach A          9 Toros-ST          3:26.26    3:11.49  
               1:31.89    3:11.49 (1:39.60)
 15 Jung, Alvin K          10 TXLA-ST           2:58.13    3:13.07  
               1:30.44    3:13.07 (1:42.63)
 16 Randall, Samuel A      10 Lone Star-ST      3:15.55    3:23.53  
               1:38.77    3:23.53 (1:44.76)
 -- Shay, David A           9 NTRO-ST           3:00.75         NS  
 
 Event 34  Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Shay, Michael A        12 NTRO-ST           2:21.72    2:16.22  
               1:05.00    2:16.22 (1:11.22)
  2 Katzman, Cameron W     12 UN-ST             2:21.88    2:19.61  
               1:05.26    2:19.61 (1:14.35)
  3 Welch, Wyatt C         12 TXLA-ST           2:35.07    2:20.10  
               1:07.12    2:20.10 (1:12.98)
  4 Mayes, Sam G           11 COTA-ST           2:20.88    2:23.21  
               1:08.59    2:23.21 (1:14.62)
  5 Luo, Anthony           12 NTRO-ST           2:34.41    2:23.36  
               1:09.57    2:23.36 (1:13.79)
  6 Brann, Ian J           11 NTRO-ST           2:25.56    2:24.29  
               1:09.09    2:24.29 (1:15.20)
  7 Moak, Gavin T          11 NTRO-ST           2:40.84    2:29.34  
               1:13.13    2:29.34 (1:16.21)
  8 Raper, Gregory J       12 NTRO-ST           2:44.38    2:30.56  
               1:11.22    2:30.56 (1:19.34)
  9 Alarcon, Greyson B     12 GOLD-ST           2:35.82    2:30.79  
               1:12.65    2:30.79 (1:18.14)
 10 Hammond, Ethan M       11 NTRO-ST           2:38.72    2:31.06  
               1:12.38    2:31.06 (1:18.68)
 11 Gilbert, Reilly G      11 NTRO-ST           2:30.84    2:31.35  
               1:12.53    2:31.35 (1:18.82)
 12 Lee, Brian K           12 NTRO-ST           2:55.78    2:32.52  
               1:15.36    2:32.52 (1:17.16)
 13 Cronin, Tyler D        12 CPS-ST            2:30.00    2:32.85  
               1:12.31    2:32.85 (1:20.54)
 14 Gonzalez, Dylan R      12 NTRO-ST           2:36.60    2:33.84  
               1:12.80    2:33.84 (1:21.04)
 15 Parker, Sam D          11 COTA-ST                NT    2:35.46  
               1:14.61    2:35.46 (1:20.85)
 16 Dulaney, Aiden S       12 TXLA-ST           2:55.51    2:35.62  
               1:16.28    2:35.62 (1:19.34)
 17 Broeckelmann, Chase R  11 COTA-ST           2:45.14    2:36.13  
               1:13.40    2:36.13 (1:22.73)
 18 Del Rosario, Ethan L   11 COTA-ST           2:55.08    2:39.31  
               1:16.13    2:39.31 (1:23.18)
 19 Taylor, Brooks B       12 TXLA-ST           2:52.30    2:41.72  
               1:19.26    2:41.72 (1:22.46)
 20 Offereins, Ben J       12 NTRO-ST           2:50.00    2:41.96  
               1:17.17    2:41.96 (1:24.79)
 21 Bowling, Colin T       12 AquaTex-ST        2:50.62    2:42.51  
               1:18.62    2:42.51 (1:23.89)
 22 Kutz, Ryan D           11 NTRO-ST           2:55.94    2:49.73  
               1:23.35    2:49.73 (1:26.38)
 23 Chen, Ethan M          11 NTRO-ST           2:45.00    2:49.99  
               1:18.39    2:49.99 (1:31.60)
 24 Montoya, Jon E         12 TXLA-ST                NT    2:50.45  
               1:22.55    2:50.45 (1:27.90)
 25 Gilkey, Cooper J       11 Toros-ST          2:57.57    2:52.63  
               1:23.01    2:52.63 (1:29.62)