Lee & Joe Jamail Texas Swimming Center - Site License  4/21/2013 - 6:38 PM
        2013 ST TXLA Long Course Kick Off - 4/19/2013 to 4/21/2013         
 
 Event 48  Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Artmann, Josh K        14 NTRO-ST           2:00.99    2:05.73  
               1:01.67    2:05.73 (1:04.06)
  2 Thompson, Grant A      14 NTRO-ST           2:06.89    2:06.72  
               1:01.88    2:06.72 (1:04.84)
  3 Abbott, Taylor K       14 CPS-ST            2:00.00    2:07.12  
               1:01.42    2:07.12 (1:05.70)
  4 Dunworth, Jack D       13 WWW-ST            2:06.15    2:07.99  
               1:01.79    2:07.99 (1:06.20)
  5 Overheim, Jacob M      14 GOLD-ST           2:09.45    2:09.34  
               1:02.10    2:09.34 (1:07.24)
  6 Rawls, Corban W        13 NTRO-ST           2:05.99    2:11.31  
               1:01.81    2:11.31 (1:09.50)
  7 Mayer, Chris J         14 NTRO-ST           2:15.00    2:11.50  
               1:02.75    2:11.50 (1:08.75)
  8 Tan, Liam R            13 NTRO-ST           2:15.99    2:13.03  
               1:04.65    2:13.03 (1:08.38)
  9 Gwin, Isaac A          13 NTRO-ST           2:08.12    2:13.13  
               1:04.88    2:13.13 (1:08.25)
 10 Winkler, John M        14 CPS-ST            2:08.00    2:13.25  
               1:03.55    2:13.25 (1:09.70)
 11 Rosenkoetter, Jacob V  14 NTRO-ST           2:10.99    2:13.97  
               1:04.62    2:13.97 (1:09.35)
 12 Hammond, Matt G        13 NTRO-ST           2:27.04    2:14.04  
               1:05.49    2:14.04 (1:08.55)
 13 Cavazos, Gabe L        14 HSC-ST            2:18.89    2:15.06  
               1:05.64    2:15.06 (1:09.42)
 14 Velasquez, Miguel A    13 NTRO-ST           2:15.86    2:15.12  
               1:03.31    2:15.12 (1:11.81)
 15 Keating, Zander R      14 UN-ST             2:24.72    2:15.37  
               1:05.05    2:15.37 (1:10.32)
 16 Prud'Homme III, Jack   14 GOLD-ST           2:24.29    2:16.94  
               1:05.47    2:16.94 (1:11.47)
 17 Friesz, Dylan J        14 NTRO-ST           2:14.26    2:17.15  
               1:04.34    2:17.15 (1:12.81)
 18 Smits, Tyler C         14 UN-ST             2:24.52    2:17.38  
               1:06.36    2:17.38 (1:11.02)
 19 Bezella, Zach J        14 CPS-ST            2:19.00    2:17.50  
               1:05.84    2:17.50 (1:11.66)
 20 Gwin, Luke C           13 NTRO-ST           2:06.12    2:17.81  
               1:04.45    2:17.81 (1:13.36)
 21 Raper, Greg A          14 UN-ST             2:16.78    2:19.60  
               1:05.80    2:19.60 (1:13.80)
 22 Dienstbier, Zachary L  14 AquaTex-ST        2:13.91    2:19.71  
               1:06.05    2:19.71 (1:13.66)
 23 Phillips, Colin L      14 WAVE-ST           2:24.47    2:19.79  
               1:06.42    2:19.79 (1:13.37)
 24 Zenisek, Jackson A     13 GOLD-ST           2:20.87    2:19.89  
               1:05.54    2:19.89 (1:14.35)
 25 Sullivan, Braden T     13 CPS-ST            2:36.00    2:20.79  
               1:09.67    2:20.79 (1:11.12)
 26 Dunsworth, David Q     14 NTRO-ST           2:18.00    2:20.94  
               1:06.17    2:20.94 (1:14.77)
 27 Archer, Mason J        14 NTRO-ST           2:32.52    2:20.96  
               1:07.31    2:20.96 (1:13.65)
 28 Perley, Cole J         14 NTRO-ST           2:18.56    2:20.99  
               1:08.05    2:20.99 (1:12.94)
 29 Gogulski, Ethan D      13 NTRO-ST           2:21.99    2:25.60  
               1:09.26    2:25.60 (1:16.34)
 30 Hicks, Mark Anthony A  13 WAVE-ST           2:38.28    2:27.04  
               1:09.87    2:27.04 (1:17.17)
 31 Robles, Raven T        13 TXLA-ST           2:28.20    2:27.36  
               1:11.28    2:27.36 (1:16.08)
 32 Do, Taylor H           14 Lone Star-ST      2:38.13    2:27.50  
               1:12.94    2:27.50 (1:14.56)
 33 Shomper, Nick A        14 NTRO-ST           2:33.45    2:27.61  
               1:09.76    2:27.61 (1:17.85)
 34 Wolf, Avery A          13 Lone Star-ST      2:34.96    2:28.26  
               1:12.93    2:28.26 (1:15.33)
 35 Rabb, Jackson W        13 NTRO-ST           2:28.84    2:28.63  
               1:11.46    2:28.63 (1:17.17)
 36 Tyler, Jace E          14 UN-ST             2:31.10    2:28.82  
               1:09.53    2:28.82 (1:19.29)
 37 Stowers, Andrew T      13 GHAR-ST                NT    2:29.18  
               1:10.32    2:29.18 (1:18.86)
 38 Lubinin, Benjamin J    13 NTRO-ST           2:38.48    2:30.94  
               1:13.99    2:30.94 (1:16.95)
 39 Roberts, William E     14 CPS-ST            2:34.00    2:31.79  
               1:11.50    2:31.79 (1:20.29)
 40 Thomas, Will R         13 LCA-ST            2:36.85    2:33.00  
               1:14.09    2:33.00 (1:18.91)
 41 Matula, Zachary J      13 NTRO-ST           2:32.30    2:34.08  
               1:14.09    2:34.08 (1:19.99)
 42 Randall, Caleb W       13 Lone Star-ST      2:45.34    2:36.51  
               1:15.58    2:36.51 (1:20.93)
 43 McKerlie, Lewis M      13 NTRO-ST           2:40.56    2:37.30  
               1:18.14    2:37.30 (1:19.16)
 44 Gatson, Rory S         13 NTRO-ST           2:43.15    2:37.87  
               1:14.91    2:37.87 (1:22.96)
 45 Beiter, Ted H          13 NTRO-ST           2:37.29    2:38.59  
               1:16.85    2:38.59 (1:21.74)
 46 Velten, John R         14 WAVE-ST           2:44.05    2:38.75  
               1:16.82    2:38.75 (1:21.93)
 47 Cardenas, Cameron S    14 TXLA-ST           2:45.00    2:38.88  
               1:17.65    2:38.88 (1:21.23)
 48 Kehm, Matthew S        13 TXLA-ST           2:45.13    2:45.41  
               1:19.85    2:45.41 (1:25.56)
 49 Bradberry, Zach D      13 TXLA-ST           2:32.05    2:52.41  
               1:19.96    2:52.41 (1:32.45)
 -- Hailes, Matthew T      13 NTRO-ST           2:29.19         NS  
 -- Arnold, Connor J       13 TXLA-ST           3:09.91         NS  
 -- Barton, Will H         13 NTRO-ST           2:36.30         NS  
 -- Lemond, Camden B       14 NTRO-ST           2:26.87         NS  
 
 Event 48  Boys 15-16 200 LC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Tenney, Mason J        16 NTRO-ST           2:01.43    2:00.03  
                 57.79    2:00.03 (1:02.24)
  2 Fusilier, Beau D       16 GOLD-ST           2:05.79    2:02.84  
                 58.57    2:02.84 (1:04.27)
  3 Carlson, Nick T        15 LCA-ST            2:02.13    2:03.34  
                 59.39    2:03.34 (1:03.95)
  4 Olsen, Mark A          15 CPS-ST            1:58.00    2:03.62  
               1:00.45    2:03.62 (1:03.17)
  5 Jackson, Tate N        16 NTRO-ST           2:09.64    2:04.77  
                 59.53    2:04.77 (1:05.24)
  6 Thomas, Zach D         16 NTRO-ST           2:07.01    2:05.00  
                 59.94    2:05.00 (1:05.06)
  7 Sluss, Matt W          16 GOLD-ST           2:03.15    2:07.41  
  8 Gibson, Grant E        15 TXLA-ST           2:08.22    2:07.61  
               1:01.20    2:07.61 (1:06.41)
  9 Chulavatr, Jared C     15 NTRO-ST           2:08.43    2:07.96  
               1:01.17    2:07.96 (1:06.79)
 10 Cornish, Jack T        15 NTRO-ST           2:06.60    2:08.22  
               1:00.88    2:08.22 (1:07.34)
 11 Daniels, Brandon A     15 NTRO-ST           2:16.27    2:08.59  
               1:03.27    2:08.59 (1:05.32)
 12 Winn, Josh C           15 UN-ST             2:13.50    2:08.82  
               1:01.51    2:08.82 (1:07.31)
 13 Carroll, Christian J   16 NTRO-ST           2:07.36    2:09.29  
               1:01.33    2:09.29 (1:07.96)
 14 O'Neil, Aaron L        16 NTRO-ST           2:05.84    2:09.79  
               1:03.12    2:09.79 (1:06.67)
 15 Whiteman, Gus P        15 NTRO-ST           2:07.40    2:10.09  
               1:03.03    2:10.09 (1:07.06)
 16 Milikich, Nick M       15 NTRO-ST           2:05.99    2:10.49  
               1:03.28    2:10.49 (1:07.21)
 17 Moncada, Noah          15 GOLD-ST           2:17.78    2:11.25  
               1:02.42    2:11.25 (1:08.83)
 18 Southworth, Hayden H   16 LCA-ST            2:07.91    2:11.70  
               1:03.13    2:11.70 (1:08.57)
 19 Smith, Zach L          16 NTRO-ST           2:08.21    2:11.84  
               1:02.37    2:11.84 (1:09.47)
 20 Toler, Adam C          15 NTRO-ST           2:13.12    2:12.68  
               1:04.94    2:12.68 (1:07.74)
 21 Newlands, Andre P      16 LCA-ST            2:12.86    2:12.91  
               1:03.74    2:12.91 (1:09.17)
 22 Hailes, Garrett P      15 NTRO-ST           2:17.08    2:13.52  
               1:04.68    2:13.52 (1:08.84)
 23 Fumagalli, Joshua D    16 LCA-ST            2:18.54    2:14.57  
               1:06.29    2:14.57 (1:08.28)
 24 Koelling, Frisco R     15 LCA-ST            2:19.32    2:14.85  
               1:02.55    2:14.85 (1:12.30)
 25 Wheatley, Joshua J     15 TXLA-ST           2:33.70    2:16.32  
               1:07.12    2:16.32 (1:09.20)
 26 Tadlock, Johnathan P   16 GOLD-ST           2:29.18    2:17.79  
               1:05.31    2:17.79 (1:12.48)
 27 Meyer, Nick N          16 GOLD-ST           2:27.37    2:18.44  
               1:04.92    2:18.44 (1:13.52)
 28 Grant, Daniel J        16 CPS-ST            2:19.36    2:18.63  
               1:06.95    2:18.63 (1:11.68)
 29 Sibley, Ian G          16 HSC-ST            2:30.99    2:18.79  
               1:04.78    2:18.79 (1:14.01)
 30 Gwin, Jacob A          15 NTRO-ST           2:25.66    2:20.50  
               1:09.15    2:20.50 (1:11.35)
 31 Welch, Parker C        15 LCA-ST            2:20.89    2:22.01  
               1:07.01    2:22.01 (1:15.00)
 32 Bleasdell, Mason S     16 TXLA-ST           2:24.91    2:22.23  
               1:07.49    2:22.23 (1:14.74)
 33 Hawley, Elijah E       15 GOLD-ST           2:19.96    2:22.62  
               1:09.48    2:22.62 (1:13.14)
 34 King, Robert D         16 COTA-ST           2:29.99    2:23.34  
               1:05.66    2:23.34 (1:17.68)
 35 Varozza, Preston M     15 UN-ST             2:35.12    2:23.79  
               1:10.21    2:23.79 (1:13.58)
 36 Rodgers, Ben E         16 NTRO-ST           2:12.99    2:23.82  
               1:09.68    2:23.82 (1:14.14)
 37 O'Reilly, Logan M      15 UN-ST             2:10.12    2:24.23  
               1:06.93    2:24.23 (1:17.30)
 38 Wilson, Stephen M      15 TXLA-ST           2:28.91    2:25.09  
               1:08.52    2:25.09 (1:16.57)
 39 Perez, Anthony J       15 WAVE-ST           2:34.30    2:26.60  
               1:10.87    2:26.60 (1:15.73)
 40 Schroeder, Scott P     16 TXLA-ST           2:12.41    2:27.52  
               1:08.65    2:27.52 (1:18.87)
 41 Ramirez, Drew R        16 UN-ST             2:49.01    2:28.52  
               1:09.54    2:28.52 (1:18.98)
 42 Wadley, Zachary D      16 Lone Star-ST      2:33.33    2:29.77  
               1:12.27    2:29.77 (1:17.50)
 43 McFarland, Myles B     16 Toros-ST          2:36.36    2:33.35  
               1:11.20    2:33.35 (1:22.15)
 44 Bell, Kiani E          15 CPS-ST            2:30.00    2:35.02  
               1:11.71    2:35.02 (1:23.31)
 45 Player, Josh W         15 NTRO-ST           2:35.02    2:35.19  
               1:13.85    2:35.19 (1:21.34)
 46 Bleasdell, Peston D    15 TXLA-ST           2:39.11    2:35.74  
               1:14.27    2:35.74 (1:21.47)
 -- Kendrick, Gus H        16 NTRO-ST           2:39.13         NS  
 -- Austrian, Steven R     15 LCA-ST            2:20.91         NS  
 -- Truong, Preston Q      16 GOLD-ST           2:04.81         NS  
 -- Usrey, Garrett F       15 GOLD-ST           2:18.27         NS  
 
 Event 48  Boys 17-18 200 LC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Hur, Young Jae         18 TXLA-ST           2:01.07    2:00.37  
                 59.65    2:00.37 (1:00.72)
  2 Timmons, Seth H        17 NTRO-ST           2:01.01    2:01.46  
                 59.05    2:01.46 (1:02.41)
  3 Jackson, Trent B       17 NTRO-ST           1:54.40    2:03.45  
                 59.53    2:03.45 (1:03.92)
  4 Thomas, Wes W          17 LCA-ST            2:00.36    2:04.26  
                 59.85    2:04.26 (1:04.41)
  5 Ussery, Ben P          17 LCA-ST            2:01.84    2:04.66  
                 59.97    2:04.66 (1:04.69)
  6 Howells, Nathan B      17 NTRO-ST           1:56.56    2:04.84  
               1:01.88    2:04.84 (1:02.96)
  7 Artmann, Hunter H      18 NTRO-ST           1:59.76    2:05.11  
               1:01.25    2:05.11 (1:03.86)
  8 Savage, Jon A          17 TXLA-ST           2:06.06    2:06.34  
               1:01.40    2:06.34 (1:04.94)
  9 Adame, Mariano J       17 TXLA-ST           2:06.96    2:06.37  
               1:00.61    2:06.37 (1:05.76)
 10 Biedermann, Keegan S   18 NTRO-ST           2:01.49    2:06.63  
               1:00.12    2:06.63 (1:06.51)
 11 Doyal, David D         17 LCA-ST            2:04.47    2:07.53  
               1:02.49    2:07.53 (1:05.04)
 12 Overheim, Aaron M      17 GOLD-ST           2:01.29    2:07.89  
               1:01.41    2:07.89 (1:06.48)
 13 Cootes, Zachary C      17 TXLA-ST           2:06.93    2:08.03  
               1:01.54    2:08.03 (1:06.49)
 14 Stenman, Robby E       17 GOLD-ST           2:04.03    2:11.08  
               1:02.92    2:11.08 (1:08.16)
 15 Lux, Kyle R            17 NTRO-ST           2:07.18    2:11.52  
               1:02.97    2:11.52 (1:08.55)
 16 Kim, Stephen H         17 NTRO-ST           2:12.00    2:15.95  
               1:03.60    2:15.95 (1:12.35)
 17 Tramp, Ryan J          17 GOLD-ST           2:09.71    2:16.45  
               1:05.50    2:16.45 (1:10.95)
 18 Gary, Tyler A          17 TXLA-ST           2:37.00    2:20.08  
               1:07.44    2:20.08 (1:12.64)
 19 Maresca, Kerry R       17 GOLD-ST           2:20.99    2:29.85  
               1:09.09    2:29.85 (1:20.76)
 -- Martinez, Joseph A     18 TXLA-ST           1:55.13         NS  
 -- Usrey, Chance C        18 GOLD-ST           2:25.21         NS  
 
 Event 48  Boys 19 & Over 200 LC Meter Freestyle
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Glenesk, Mattias L     19 LCA-ST            2:02.92    2:05.37  
               1:01.03    2:05.37 (1:04.34)
  2 Koetting, Sean P       20 TXLA-ST           2:02.04    2:09.30  
               1:01.78    2:09.30 (1:07.52)