Lee & Joe Jamail Texas Swimming Center - Site License  4/21/2013 - 6:39 PM
        2013 ST TXLA Long Course Kick Off - 4/19/2013 to 4/21/2013         
 
 Event 59  Girls 13-14 400 LC Meter IM
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Barney, Regan L        14 NTRO-ST           5:10.95    5:07.47  
               1:10.52    2:27.29 (1:16.77)
      3:57.16 (1:29.87)   5:07.47 (1:10.31)
  2 Edwards, Victoria R    14 TXLA-ST           5:26.90    5:20.08  
               1:08.84    2:29.36 (1:20.52)
      4:08.67 (1:39.31)   5:20.08 (1:11.41)
  3 Luther, Dakota L       13 TXLA-ST           5:24.40    5:24.59  
               1:09.37    2:33.99 (1:24.62)
      4:13.83 (1:39.84)   5:24.59 (1:10.76)
  4 Thompson, Brittany K   13 NTRO-ST           5:15.99    5:24.84  
               1:15.06                     
            4:13.63 ( )   5:24.84 (1:11.21)
  5 Benwell, Lillian C     14 NTRO-ST           5:25.87    5:27.23  
               1:16.30    2:42.02 (1:25.72)
      4:13.78 (1:31.76)   5:27.23 (1:13.45)
  6 Phillips, Cassie L     13 AquaTex-ST        5:44.34    5:35.01  
               1:11.51    2:39.04 (1:27.53)
      4:18.53 (1:39.49)   5:35.01 (1:16.48)
  7 Hartsell, Rehgan L     14 GOLD-ST           5:30.99    5:35.52  
               1:17.42    2:47.55 (1:30.13)
      4:20.44 (1:32.89)   5:35.52 (1:15.08)
  8 LeBleu, Danielle E     14 NTRO-ST           5:39.04    5:46.01  
               1:20.20    2:51.56 (1:31.36)
      4:30.28 (1:38.72)   5:46.01 (1:15.73)
  9 Milikich, Hannah E     13 NTRO-ST           5:52.65    5:46.57  
               1:20.63    2:46.22 (1:25.59)
      4:30.78 (1:44.56)   5:46.57 (1:15.79)
 10 Grant, Sammi R         13 CPS-ST            5:46.00    5:57.12  
               1:22.27    2:56.86 (1:34.59)
      4:36.83 (1:39.97)   5:57.12 (1:20.29)
 11 Tweden, Madeline R     14 UN-ST             6:29.10    6:02.81  
               1:27.65    2:57.55 (1:29.90)
      4:43.80 (1:46.25)   6:02.81 (1:19.01)
 12 Pierce, Hannah L       14 UN-ST             6:11.11    6:05.29  
               1:29.28    2:59.33 (1:30.05)
      4:48.31 (1:48.98)   6:05.29 (1:16.98)
 13 Piotrowski, Rachael E  14 NTRO-ST           6:12.76    6:11.70  
               1:28.75    2:59.77 (1:31.02)
      4:51.35 (1:51.58)   6:11.70 (1:20.35)
 14 Westra, Bridgett L     14 UN-ST             6:29.91    6:16.19  
               1:27.02    3:03.19 (1:36.17)
      4:53.60 (1:50.41)   6:16.19 (1:22.59)
 15 Anconetani, Grace L    14 AquaTex-ST        6:19.46    6:18.44  
               1:26.03    3:03.93 (1:37.90)
      4:56.27 (1:52.34)   6:18.44 (1:22.17)
 16 Keating, Cassandra N   13 UN-ST             6:12.01    6:26.73  
               1:35.65    3:05.94 (1:30.29)
      5:04.07 (1:58.13)   6:26.73 (1:22.66)
 
 Event 59  Girls 15-16 400 LC Meter IM
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Woolley-Macmath, Jess  15 TXLA-ST           5:21.69    5:31.58  
               1:15.00    2:42.93 (1:27.93)
      4:17.92 (1:34.99)   5:31.58 (1:13.66)
  2 Nichols, Katie E       15 TXLA-ST           5:53.83    5:52.52  
               1:19.93    2:49.65 (1:29.72)
      4:33.56 (1:43.91)   5:52.52 (1:18.96)
  3 Vickery, Cerina R      16 HSC-ST            6:24.38    5:54.22  
               1:19.63    2:52.10 (1:32.47)
      4:34.57 (1:42.47)   5:54.22 (1:19.65)
  4 Lazaro, Lauren B       15 UN-ST             5:46.09    5:57.49  
               1:20.61    2:51.81 (1:31.20)
      4:37.51 (1:45.70)   5:57.49 (1:19.98)
  5 Forsberg, Andi L       15 HSC-ST            5:52.82    6:02.70  
               1:20.43    2:54.01 (1:33.58)
      4:38.84 (1:44.83)   6:02.70 (1:23.86)
  6 Quintero, Sarah L      15 UN-ST             6:21.10    6:09.77  
               1:23.30    2:55.24 (1:31.94)
      4:47.32 (1:52.08)   6:09.77 (1:22.45)
  7 Ellison, Mia J         15 CPS-ST            6:16.00    6:14.93  
               1:30.79    3:04.95 (1:34.16)
      4:55.11 (1:50.16)   6:14.93 (1:19.82)
 
 Event 59  Girls 17-18 400 LC Meter IM
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Boushka, Bridget K     17 NTRO-ST           5:24.41    5:30.80  
               1:11.15    2:36.91 (1:25.76)
      4:17.07 (1:40.16)   5:30.80 (1:13.73)
  2 Contreras Gomez, Magd  17 TXLA-ST           5:38.86    5:36.00  
               1:11.98    2:40.43 (1:28.45)
      4:23.71 (1:43.28)   5:36.00 (1:12.29)
  3 Teague, Michaela M     17 TXLA-ST           5:23.99    5:42.63  
               1:17.54    2:47.26 (1:29.72)
      4:29.16 (1:41.90)   5:42.63 (1:13.47)
  4 Nelson, Danielle R     17 GOLD-ST           6:11.97    5:46.48  
               1:16.17    2:46.43 (1:30.26)
      4:29.31 (1:42.88)   5:46.48 (1:17.17)
  5 Hill, Emily C          17 GOLD-ST           5:58.87    6:10.83  
               1:24.23    3:02.98 (1:38.75)
      4:44.59 (1:41.61)   6:10.83 (1:26.24)