Lee & Joe Jamail Texas Swimming Center - Site License  4/21/2013 - 6:33 PM
        2013 ST TXLA Long Course Kick Off - 4/19/2013 to 4/21/2013         
                           Last Completed Event                            
 
 Event 60  Boys 13-14 400 LC Meter IM
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Thompson, Grant A      14 NTRO-ST           4:56.09    4:59.09  
               1:07.63    2:20.00 (1:12.37)
      3:50.50 (1:30.50)   4:59.09 (1:08.59)
  2 Gwin, Isaac A          13 NTRO-ST           4:59.99    5:07.30  
               1:10.85    2:25.51 (1:14.66)
      3:58.37 (1:32.86)   5:07.30 (1:08.93)
  3 Artmann, Josh K        14 NTRO-ST           5:09.99    5:07.40  
               1:11.93    2:28.03 (1:16.10)
      5:07.40 (2:39.37)                    
  4 Overheim, Jacob M      14 GOLD-ST           5:07.42    5:07.53  
               1:07.31    2:26.74 (1:19.43)
      4:01.02 (1:34.28)   5:07.53 (1:06.51)
  5 Abbott, Taylor K       14 CPS-ST            4:57.64    5:12.13  
               1:07.53    2:26.08 (1:18.55)
      4:03.93 (1:37.85)   5:12.13 (1:08.20)
  6 Cavazos, Gabe L        14 HSC-ST            5:49.54    5:27.73  
               1:12.31    2:37.75 (1:25.44)
      4:13.74 (1:35.99)   5:27.73 (1:13.99)
  7 Shankar, Prathyush B   13 NTRO-ST           5:23.99    5:32.55  
               1:17.88    2:41.17 (1:23.29)
      4:15.61 (1:34.44)   5:32.55 (1:16.94)
  8 Smits, Tyler C         14 UN-ST             5:56.96    5:38.84  
               1:15.21    2:42.33 (1:27.12)
      4:23.17 (1:40.84)   5:38.84 (1:15.67)
  9 Keating, Zander R      14 UN-ST             5:35.40    5:45.17  
               1:16.02    2:44.32 (1:28.30)
      4:27.26 (1:42.94)   5:45.17 (1:17.91)
 10 Matula, Zachary J      13 NTRO-ST           6:13.92    6:10.37  
               1:23.14    2:57.26 (1:34.12)
      4:48.99 (1:51.73)   6:10.37 (1:21.38)
 
 Event 60  Boys 15-16 400 LC Meter IM
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Fusilier, Beau D       16 GOLD-ST           4:50.83    4:47.12  
               1:05.54    2:17.70 (1:12.16)
      3:42.61 (1:24.91)   4:47.12 (1:04.51)
  2 Milikich, Nick M       15 NTRO-ST           4:45.99    5:04.01  
               1:08.03    2:26.45 (1:18.42)
      3:54.35 (1:27.90)   5:04.01 (1:09.66)
  3 Gibson, Grant E        15 TXLA-ST           4:58.30    5:04.28  
               1:09.91    2:30.45 (1:20.54)
      3:54.35 (1:23.90)   5:04.28 (1:09.93)
  4 Whiteman, Gus P        15 NTRO-ST           5:19.79    5:04.55  
               1:10.53    2:24.63 (1:14.10)
      3:55.13 (1:30.50)   5:04.55 (1:09.42)
  5 Cornish, Jack T        15 NTRO-ST           5:09.79    5:08.02  
               1:08.46    2:23.81 (1:15.35)
      3:58.70 (1:34.89)   5:08.02 (1:09.32)
  6 Moncada, Noah          15 GOLD-ST           5:37.32    5:16.58  
               1:13.31    2:36.52 (1:23.21)
      4:07.10 (1:30.58)   5:16.58 (1:09.48)
  7 Grant, Daniel J        16 CPS-ST            5:11.00    5:25.21  
               1:13.51    2:41.06 (1:27.55)
      4:11.91 (1:30.85)   5:25.21 (1:13.30)
  8 Petty, Tyler G         16 CPS-ST            5:29.17    5:25.47  
               1:11.31    2:32.25 (1:20.94)
      4:12.88 (1:40.63)   5:25.47 (1:12.59)
  9 Beall, Travis T        15 UN-ST             5:33.70    5:32.39  
               1:11.79    2:37.90 (1:26.11)
      4:17.43 (1:39.53)   5:32.39 (1:14.96)
 10 Hawley, Elijah E       15 GOLD-ST           5:24.92    5:32.78  
               1:12.42    2:38.00 (1:25.58)
      4:15.67 (1:37.67)   5:32.78 (1:17.11)
 11 McConnell, Christian   15 NTRO-ST           5:36.31    5:37.74  
               1:17.24    2:45.12 (1:27.88)
      4:23.53 (1:38.41)   5:37.74 (1:14.21)
 
 Event 60  Boys 17-18 400 LC Meter IM
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Cootes, Zachary C      17 TXLA-ST           4:48.11    4:55.45  
               1:06.49    2:21.63 (1:15.14)
      3:48.29 (1:26.66)   4:55.45 (1:07.16)
  2 Hur, Young Jae         18 TXLA-ST           4:46.10    5:02.10  
               1:08.83    2:27.69 (1:18.86)
      3:53.17 (1:25.48)   5:02.10 (1:08.93)
  3 Nguyen, Tolan B        17 TXLA-ST           4:58.93    5:11.12  
               1:09.73    2:31.80 (1:22.07)
      4:02.07 (1:30.27)   5:11.12 (1:09.05)
  4 Lux, Kyle R            17 NTRO-ST           5:29.60    5:26.57  
               1:11.37                     
            4:14.79 ( )   5:26.57 (1:11.78)